Maakondade ettevõtlustoetusi hakkab jagama Tallinn

08. aprill 2009, 10:59

Tööturuameti ja töötukaasa liitmisel
hakkab ettevõtlustoetuste taotlusi hindama töötukassa keskkontor Tallinnas.
Seni otsustab toetuse andmist tööturuameti piirkondliku osakonna juhataja.

"Maakondadesse jääb esmane nõustamine ja vajaduste selgitamine. Vajadusel suunab maakondlik osakond inimese enne toetuse taotlemist ettevõtlusalasele koolitusele," selgitas töötukassa juhatuse liige Pille Liimal. Ta lisas, et ettevõtluse alustamiseks ja äriplaani koostamiseks on võimalik saada nõustamist ka maakondlikest arenduskeskustest, millist võimalust ka täna kasutatakse.

"Maakondlikus osakonnas saab esitada ettevõtluse alustamise toetuse avalduse koos äriplaaniga, mis seejärel edastatakse töötukassa keskkontorisse Tallinnas. Keskkontoris toimub äriplaani sisuline hindamine, toetuse andmise otsustamine ja toetuse väljamaksmine," rääkis Liimal muutustest. Uus kord jõustub 1. maist, kui liidetakse tööturuamet ja töötukassa.

"Otsustusprotsess seetõttu venida ei tohiks. 30 päeva jooksul tuleb otsus ära teha ja saame sellega hakkama. Otsuse teeb töötukassa, kuid vastavalt valdkonnale on meil võimalus küsida eksperthinnanguid," sõnas ta.

Liimali kinnitusel läheb töökorralduse muutmisega paremaks see, et äriplaane hinnatakse ühtemoodi. "Saame paremini aru, kas plaan on teostatav või on see suure riskiga," märkis ta. Töökorralduse muutmise eesmärgiks on tagada ühtsetel alustel äriplaanide hindamine ja ettevõtluse alustamise toetuse andmine ning teha selles valdkonnas tihedamat koostööd Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja maakondlike arenduskeskustega.

Praegu on tööturuameti piirkondlikes osakondades ettevõtluse ja äriplaanide koostamise alane nõustamine osakonnajuhi määratud konsultandi üheks töövaldkonnaks. "Eraldi ettevõtluskonsultandi ametikohti ei ole, kuna ühes maakonnas ei ole selleks piisavalt palju taotlusi. Seni otsustab toetuse andmist piirkondliku osakonna juhataja," märkis Liimal.

Töötukassa juhatuse liikme sõnul plaanitakse äriplaanide hindamisel teha tihedamat koostööd Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja maakondlike arenduskeskustega. "EASiga toimuvad läbirääkimised, millised oleksid meie koostöövõimalused. Otsustame, milliseid eksperte on vaja kaasata EASist," ütles Liimal.

EASi alustavate ettevõtete divisjoni direktori Dmitri Burnaševi sõnul vahetavad nad töötukassaga esmalt toetusprogrammide rakendamise kogemusi ning uurivad programmide hindamise ja tingimuste ühtlustamise võimalusi. "EAS on rakendanud starditoetuse programmi juba aastast 2003, meil on päris hea rakendamise ja ka järelseire kogemus," sõnas ta.

"Lisaks on meil tugev võrgustik üle Eesti meie heade partnerite – maakondlike arenduskeskuste näol. Üheks aruteluteemaks on kindlasti, kuivõrd ja kuidas võiksid keskused ka töötukassale kasulikud olla," lisas Burnašev. "Esialgu ei muutu veel midagi, küll aga vahetame oma sarnase valdkonna kogemusi ja otsime optimeerimisvõimalusi, mis oleksid kasulikud mõlema organisatsiooni tõhusa töö seisukohast," ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. April 2009, 10:02
Otsi:

Ava täpsem otsing