Valkiainen: laenuvõtmine on parem kui maksutõus

30. aprill 2009, 13:27

Ehitusmaterjalide tootja maxit
Estonia juhi Viktor Valkiaineni sõnul on laenuvõtmine ja stabiliseerimisreservi
kasutamine parem lahendus kui maksude tõstmine.

"Igal juhul on see parem kui välja pakutud alternatiivsed variandid nagu maksude tõstmine ja muu. Riik peab omadega ise hakkama saama," kommenteeris ta valitsuse tänast otsust riigieelarve lappimiseks 6,5 miljardit krooni laenu võtta ja stabiliseerimisreservist 3,5 miljardit ära kasutada.

"Esimese asjana näeksin muidugi valitsuskulude kokku tõmbamist, aga kui seda ei saa teha, laenu võtmist ja reservide kasutamist. Reservi kasutamine on väga ohtlik teema, laenu võttes jagame vastutust laenuandjaga," lausus Valkiainen.

maxit Estonia juht ütles, et praeguses olukorras on nii reservide kasutamine kui ka laenu võtmine ohtlikud, kuna keegi ei tea, kui kaua majandussurutis kestab. "See on pikk spiraal, mis võib viia sügavasse laenuvõlglaste nimekirja," hoiatas ta.

Valkiainen märkis, et praegu on ettevõtjal ainuke võimalus optimeerida makse, kui kohustused peaksid suurenema. "Selleks on ka legaalseid võimalusi," lisas ta.

maxit Estonia AS kuulub kontserni Saint-Gobain Group ehitusmaterjalide sektorisse. Nime maxit Estonia kantakse suvest 2004, enne seda tegutses firma kümme aastat Eesti turul Optiroci märgi all.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. April 2009, 15:45
Otsi:

Ava täpsem otsing