Rootsi keskpank pikendas kokkulepet Läti keskpangaga

08. mai 2009, 13:57

Rootsi keskpank teatas täna, et pikendab
läinud aasta detsembris Läti keskpangaga sõlmitud valuutavahetus- ehk
swap-lepingut.

Kokkulepe annab Läti keskpangale õiguse laenata vajadusel lattide vastu kuni 500 miljonit eurot.

Tegemist on lühiajalise rahastamisega, mille eesmärk on tugevdada Läti makromajanduslikku ja finantssüsteemi stabiilsust, teatas Rootsi keskpank.

Läti keskpank sõlmis Rootsi keskpangaga swap-lepingu läinud aasta 16. detsembril. Selle järgi pidi Rootsi keskpank lubatud 500 miljonist eurost välja panema 375 miljonit eurot ning ülejäänud osa Taani keskpank. Täna tõstis Rootsi keskpank oma osaluse 500 miljonile eurole, teatas panga pressiesindaja Tomas Lundberg agentuurile Bloomberg.

Läti on kulutanud lati toetamiseks tänavu 503,4 miljonit eurot. Läinud aastal kulutas Läti keskpank 11 nädala jooksul lati kaitseks umbes miljard eurot, enne kui rahvusvaheliste doonoritega sõlmiti abilaenu kokkulepe 7,5 miljardile eurole.

Läinud kuul moodustas Läti Skandinaavia ja teiste Euroopa riikide majandusekspertidest töögrupi, mille ülesandeks on riigi nõustamine kriisist väljapääsuks. Teise seas kuulub töögruppi ka Bengt Dennis, kes oli Rootsi keskpanga juht Rootsi panganduskriisis, ning Sirkka Hämäläinen, kes varem kuulus Euroopa Keskpanga nõukogusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. May 2009, 10:20
Otsi:

Ava täpsem otsing