Rootsi keskpank täiendab oma reserve

28. mai 2009, 10:20

Eile teatas Rootsi keskpank, et võtab oma
valuutareservi täiendamiseks laenu 100 miljardi Rootsi krooni suuruses
summas.

Pressiteates põhjendab pank, et on finantskriisi ajal laenanud valuutat Rootsi pankadele, mis rahastavad suurt oma tegevusest valuutas, ning sõlminud valuutavahetuskokkulepped Islandi, Läti ja Eesti keskpankadega. Samuti on suurenenud koostöö Rahvusvahelise Valuutafondiga. Kõik see kokku vastab 100 miljardile Rootsi kroonile.

„Peame olema jätkuvalt hästi ette valmistaud, kuna finantskriis võib tulla sügav ja pikaajaline. Sel põhjusel peame oma valuutareservi täiendama. See on osa meie tööst finantsstabiilsuse kindlustamisel,“ ütles Rootsi keskpanga juht Stefan Ingves.

Rootsi keskpank laenab valuuta Rootsi riigivõla ametilt, mis peab osaliselt turult valuutat juurde laenama. See seadis eile Rootsi krooni uue surve alla.

UBSi analüütik Gareth Berry kommenteeris ajalehele Financial Times, et survet Rootsi kroonile lisab ka värske prognoos, et Rootsi 2009. aasta eelarvedefitsiit kasvab varem prognoositud 99 miljardilt Rootsi kroonilt 160 miljardile Rootsi kroonile.

„Uudis viitab majanduse alusnäitajate nõrgenemisele ning kuna valuuta kohal ripub oht, et keskpank hakkab raha juurde trükkima, oleme tõstnud oma prognoosi ühe kuu perspektiivis 10,75 Rootsi kroonile eurost,“ ütles Berry.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. June 2009, 11:55
Otsi:

Ava täpsem otsing