Valitsuskabinet jõudis kokkuleppele 2,5 miljardi kärpimises

15. mai 2009, 07:48

Ministeeriumid tegid ettepanekuid eelarvete
vähendamise osas enam kui 2,5 miljardi krooni ulatuses.

Valitsuskabinet vaatas eile hilisõhtuni kestnud nõupidamisel läbi ministeeriumite valitsemisalade vähendatud eelarveprojektid. Kõik ministeeriumid on oma ettepanekud esitanud, seisis valitsuse pressiteates.

Kokku vaadati läbi eelarvete vähendamise ettepanekuid enam kui 2,5 miljardi krooni ulatuses ja arutati täiendavaid võimalusi eelarvepositsiooni parandamiseks.

Kõik ministeeriumid peavad poole aasta pealt vähendama oma eelarveid 11,8 protsenti. Arutelud jätkuvad haridus- ja teadusministeeriumi ning sotsiaalministeeriumi osas, kes on näinud ette kokkuhoidu väiksemas ulatuses.

Põhiseaduslikud institutsioonid on vähendanud oma eelarveid kokku ligi 17 miljoni krooni võrra.

Presidendi kantselei vähendas oma eelarvet kolm miljonit krooni, mille sees on ka presidendi palga ja sellega seotud eripensionite vähendamine 8 protsendi võrra.

Ka Riigikontroll vähendab oma ametnike palka solidaarselt ministeeriumi ametnikega ja hoiab koos majanduskulude vähendamisega kokku samuti kolme miljonit krooni. Õiguskantsleri kantselei vähendas oma eelarvet 1,3, riigikogu kantselei 6,2 ja riigikohus 3,4 miljonit krooni.

Valitsus jätkab eelarvepositsiooni parandamisega homme kell 14.15.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. May 2009, 13:24
Otsi:

Ava täpsem otsing