Margus Kohava: me ei olnud positiivses kohtuotsuses kindlad

17. juuni 2009, 18:43

Kuigi Riigikohtu otsuse üle anda
maksuvaidluses õigus Sylvesterile võib ühe aktsionäride Margus Kohava sõnul
rõõmu tunda, ei saa mehed rahulikult hingata enne, kui kogu protsess
lõpusirgel.

Sylvesteri maksuvaidluses on nimelt käimas veel kaks protsessi – üks neist Tallinna ringkonnakohtus, mille otsus oleks pidanud avalikustatama üleeile, kuid lükati Kohava sõnul teadmata asjaoludel edasi 3. juuliks, ning protsess Pärnus, kus halduskohus pole asja veel arutama hakanudki, oodates riigikohutu lahendit.

Kuigi Riigikohtu poolt on Sylvesteri kasuks pretsedent loodud, ütles Kohava, et ei julge endiselt milleski kindel olla. „Ma siiralt siiski loodan seda,” lausus ta.

Ka selles ei olnud mehed täna lahenduse saanud protsessi aja kindlad, et Riigikohtult õigeksmõistev otsus tuleb. „Me olime algusest peale kindlad küll oma tegevuses, aga alates sellest hetkest, kui maksuamet oma varasemad seisukohad ümber muutis, ei olnud me enam milleski kindlad,” rääkis Kohava.

Nimelt küsisid Sylvesteri aktsionärid maksuametilt otsust luba aktsiate ümber tõstmiseks ja kas sellele järgneb maksutagajärge. Aktsionärid said toonaselt maksuametijuhilt Aivar Sõerdilt vastuse, et kõik on seadustega kooskõlas ning maksutagajärge ei ole. Koos maksuameti juhi vahetusega muutus aga ka maksuameti meel - Enriko Aava seisukoht oli eelkäija omaga risti vastupidine.

„Meie oleme enda teada käitunud nii korrektselt kui vähegi on võimalik käituda ja küsisime luba sealt, kust meie teada saab kõige õigema vastuse. Kui seal (maksuametis – toim.) aga seisukohta muudeti, ei saanud me enam milleski Eesti riigis kindlad olla,” ütles Kohava.

Küsimusele, miks maksuamet niimoodi käitus, ei oska Kohava vastust anda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2009, 19:03
Otsi:

Ava täpsem otsing