Kohus: Q Vara valetas saneerijaile Gildi laenu kohta

28. juuni 2009, 11:37

Harju maakohus leidis, et Q Vara oleks
kohtu ja saneerijate säästmiseks pidanud talle laenu andnud Gild Fund
Managemendiga sotid selgeks tegema enne saneerimise algust.

Võimalik, et Q Vara esitas saneerimisnõustajaile riskikapitalifondilt Gild Arbitrage saadud 379,5 miljoni kroonise laenu kohta valeandmeid, seisis reedel avaldatud kohtumääruses.

Sellest tulenevalt kujunes olukord, kus Gild Fund Managemendi nõuet Q Vara vastu vähendati saneerimismenetluses 100% ja sellest jäi järele ümmargune null. N-ö olematu nõude kõrvalnõue on samas kasvanud 121,7 miljoni kroonini.

Kuna saneerimismenetlus toimub kindlas ajalises raamis, ei saa selle käigus lahendada keerukaid vaidlusi nõuete tunnustamise üle. Sestap oleks Gild Fund Managemendi hinnangul nende ja Q Vara tüli tulnud lahendada tavalises hagimenetluses.

Ühtlasi palus Gild Fund Management saneerimiskava kinnitamata jätta, kuid saneerimisnõustajate hinnangul polnud Gildil sõnaõigust. Segadust tekitas fakt, kuidas esindab Gild Fund Management riskikapitalifondi Gild Arbitrage, kuna saneerimisnõustajatele ja kohtule esitatud dokumentides seda ei märgitud. Lahti olid selgitamata ja riskikapitalifondi tegutsemise ning nõude ülemineku põhimõtteid.

Kohtu hinnangul lähtub saneerimisseadus eeldusest, et väga keerukaid vaidlusi saneerimise käigus ei lahendata. Kõne alla tulevad üksnes sellised olukorrad, kus saab õigusliku olukorra vähese vaevaga üksnes dokumentidele tuginedes kindlaks teha. Seega nõustus kohus Gildi seisukohaga, et saneerimismenetluse raames ei saa nad oma õigusi maksma panna ning saneerimine tuleb lõpetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. August 2009, 15:02
Otsi:

Ava täpsem otsing