Äripäeva lugejad peavad dividendi võtmist normaalseks

01. august 2009, 10:19

59% Äripäeva küsitlusele vastanud lugejaist
leidis, et igakuise töötasu väljavõtmine dividendina on normaalne, kui seadus
seda lubab.

19% vastanuist pidas palga maksmist dividendina ebaausaks ja 12% valis vastusevariandi, mis ütles, et päris eetiline selline teguviis ikka pole.

6% vastanuist oli ükskõik, mis firmaomanikud teevad ja 4% ütles, et peavad seda normaalseks ja teevad ise ka niimoodi.

Küsitlusele vastas 763 veebilugejat.

Andrese nimeline kommenteerija teatas, et maksuamet juba tegeleb dividendimaksjate puistamisega.

"Need, kes endale (dividendi kõrval - toim) iga kuu ka 30 000-50 000 krooni töötasuna maksavad, käituvad sotsiaalses mõttes ausalt. Aga need, kelle töötasu on null, mnjah. Aga jah, kui seadus lubab...," kommenteeris end Lauriks nimetanud lugeja.

"Meil on väike ettevõte, aga suur kasum. Kuid töötajate palgad, olgu või müügimehe palk 100 000 krooni kuus, makstakse puhtalt ja dividende võtab tõepoolest vaid omanik, kes on suhteliselt käed-eemal-tüüp," lisas Lauri.

"Lähtuda saab ikka ja ainult seadusest, mitte mingi ametniku omavoliliselt koostatud juhendist. Kas seadusi võtab vastu riigikogu või iga ametnik vastavalt oma õiglustundele ja suvale?" küsis üks lugejaist.

Keegi pakkus välja juhendi küsitluse täitmiseks, mis võimaldab advokaatidel avaldada arvamust jälge jätmata: "Esiteks: vali vastus nr 1. Teiseks: IE (veebilehitseja Internet Explorer - toim) puhul - vali tools, internet options, delete browsing history ja siis tagasi Äripäeva lehele ja vali vastus nr 1."

Al Bundy arvas: "Miks mitte dividendidena maksta? Millegagi peab ju ettevõtlus ennast ära tasuma!"

Etss lisas: "Andke minna... ise teevad seadusi, ise ka käituvad vastavalt seadustele. Pole ainult mõtet edaspidi tulla lugema minu raha või palju keegi ümbrikupalka saab/maksab... tõmbame riiki siis juba kõik koos, ainult igaüks vastavalt võimalustele!"

Samanimelise blogi pidaja August Sügavast kirjutas: "Kuidas saab üldse tekkida arusaam, et dividende võetakse välja töötasu pähe? See on vaatleja oletuse tasemel arusaam. Egas see, et omaniku palgatulu on väike või puudub sootuks, tähenda, et dividendid on palk. Küsimus on ja saab olla vaid, kas dividenditulu peaks olema ka maksustatud ja kas omanik peaks tasuma sõltumata palga saamisest kasvõi teatud määral sotsiaalmaksu või ei. Lahendus oleks aga lihtne, kui maksustataks igasugust ehk mistahes tulu ühesuguse tulumaksuga, millest kaetakse ka muude sfääride, sh sotsiaalsfääri, kulud."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. August 2009, 10:19
Otsi:

Ava täpsem otsing