Saksa autoromud prügila asemel Ida-Euroopasse ja Aafrikasse

06. august 2009, 09:23

Sulid on leidnud teenimisvõimaluse
abipaketist Saksa riigi autotootjatele, mis ergutab vanade autode
vahetamist uute vastu.

Eile hoiatas Saksa politsei ametiühing BDK, et lammutustöökoja asemel on 5-10% maha kantud autodest – hinnanguliselt ligi 50 000 sõidukit - Saksamaalt välja viidud ning illegaalselt näiteks Ida-Euroopasse ja Aafrikasse edasi müüdud, kirjutas tänane Financial Times.

Selliste asjaolude ilmnemine Saksamaal võib tähendada sarnaseid probleeme ka teistes riikides, mis on Saksamaa eeskujul majanduse stimuleerimiseks „romud raha vastu“ skeeme rakendanud.

Saksamaal saab iga vanema kui 9aastase auto väljavahetamise eest riigilt peo peale 2500 eurot ehk üle 39 000 Eesti krooni.

Saksamaa käivitas skeemi oma autotööstuse toetuseks veebruaris ning kompensatsiooni saamiseks on laekunud ligi 1,7 miljonit taotlust. Skeem töötab - selle aasta esimese seitsme kuuga on Saksamaal uusi autosid registreeritud 30% rohkem kui mullu samal ajal. Sarnast skeemi on rakendanud ka Suurbritannia ja USA, kus autode müük oli juulis läinud aasta sama perioodiga võrreldes 16% kasvanud.

Saksa ametivõimud avaldasid BDK avaldatud numbrite üle imestust, väites, et on seni kuulnud vaid üksikutest skeemi kuritarvitamise juhtudest. Saksa rahandusminister Peer Steinbrück lubas siiski võimalikke pettusi uurida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. August 2009, 09:47
Otsi:

Ava täpsem otsing