Salvest kasvab tasa ja targu

Ketlin Priilinn 26. august 2009, 00:00

Salvesti nõukogu esimehe Veljo Ipitsa sõnul oli 2008. aasta nende ettevõtte kollektiivile üle aastate üks paremaid oma tulemuste poolest.

"Võiks öelda nii, et see oli pikaajalise sihikindla töö tulemus," leiab Veljo Ipits. "Meie tegemisi võib iseloomustada järjekindlat edasiminekut - me ei ole kasvatanud käibenumbreid ega tulukust suurte hüpetega, aga kasvuprotsess on olnud pidev. Eelmisel aastal analüüsisime põhjalikult oma kulude poolt ja teostasime sellest lähtuvalt ka kulude kokkuhoidu. Oli ka esimene aasta, kus käibekasv võimaldas alustada tööd kahe täisvahetusega, samuti on soetatud kaasaegne tehnika."

"Nagu paljudele, on 2009. aasta meilegi olnud siiani raske," kinnitab Ipits. "Kui käibenumbrid suuri tagasiminekuid ei ole näidanud, siis aastat iseloomustavad allahindlused ja kampaaniad on tulukusele mõjunud kui salenemiskuur soliidsele, niigi saledale daamile." Ipitsa sõnul on ettevõte veelgi tegelenud kokkuhoiu ja tulude-kulude planeerimisega. "Tarbija on hakanud kallimatele toodetele eelistama odavamaid ja siit on tulnud ka muutused realiseeritava toodangu struktuuris," ütleb ta. "Samas on meie siiras soov säilitada oma toodete kõrge kvaliteet ja siin me järeleandmisi teha ei taha."

Äsja sai AS Salvest valmis uue logistikakeskuse.

"Aasta lõpu ja järgmise aasta investeeringud tahame paigutada uutesse tehnoloogiatesse ja tootearendusse," räägib Veljo Ipits. "Püüame investeerida niipalju kui vähegi võimalik, sest esiteks on investeeringuid vaja ja teiseks on hetkel investeeringute tegemiseks hinnad soodsad."

Ta tõdeb, et küllap lisandub peagi poelettidele uusi lõunatoite ja täieneb ka Salvesti lastetoitude valik.

"Lisa saab ka meie suurepärane majoneeside seeria," kinnitab ta. "Kui Läti ja Leedu juhtivad kaubandusketid on juba pikemat aega meie koostööpartnerid, siis 2010. aastal plaanime aktiivsemalt tegutseda turgudel, kus seniajani tagasihoidlikumad oleme olnud - eelkõige on suuremad ekspordiplaanid seotud Soome, Venemaa ja Saksamaaga."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing