Enn Veskimägi: Annus teab oma hinda

18. september 2009, 11:26

Ta teab ise oma hinda ja ei vaja isiklikult
ei kiitust ega laitust ja kui meedia ta tuju rikub, siis on põhjendatud, et ta
väldib suhtlemist, iseloomustab tänast Äripäeva Rikaste TOPi võitjat Toomas
Annust tema sõber ja rattatiimikaaslane Enn Veskimägi.

„Toomas Annus on ääretult sportlik. Viimastel aastatel on ta võtnud üheks oma hobiks jalgrattasõidu. Minul on see pikaajaline hobi olnud. Viimane üritus oli Tallinna jalgrattaralli, kus me ka kõige halvema ilmaga ühises grupis sõitsime. Meil on üks ühine tema initsiatiivil kokku pandud jalgrattatiim, mille nimi on „Tark ei torma“. Meil on ühtlane sõiduvorm, mille me tellisime kevadel ja see on sarnastes värvitoonides Tour de France´i võidumeeskonna omaga. Liikmeid on nüüd kokku kuskil kümmekond. Ma olen palju koos temaga osalenud ka n-ö koolivaheajareisidel mäesuusatamises. Kolmas huvi on Toomasel mootorrattad," räägib Veskimägi.

Samuti kiidab ettevõtja Annuse häid organiseerimisvõimeid. "Ta on paljudes asjades initsiaator. Ja kui mõni käib välja idee, siis tema seisab selle eest, et idee saaks realiseeritud."

Kuna Veskimägi ja Annus pole konkurendid, siis suhtlevad ettevõtjad omavahel pingeteta. "Mina saan temast rääkida kui inimesest. Ta on seltskonnas väga sümpaatne ja tõmbab teisi ligi. Mingis mõttes on ta seltskonnahing. Samuti oskab ta valida enda ümber inimesi, kellega ta paremini sobib. Ma ei usu, et ta kõigiga väga avatud on. Tema tutvusringkond on väga lai," lausub Veskimägi, kes on Annusega pea kümmekond aastat suhelnud, samuti käivad omavahel läbi ettevõtjate lapsed.

Veskimäe sõnul on reisimine Toomas Annuse jaoks kindlasti heaks lõõgastuseks pingetest. "Ka ma ise käin reisidel puhkamas. Kui saab igas kvartalis nädala puhata või sportida, siis on tugevam tagasi tulla. Ma arvan, et Toomasel on samamoodi. See on akude laadimine," märgib ettevõtja ja lisab, et Annusel on ka omamoodi oskus oma sarkastilise huumorisoonega asjadest vürtsi välja meelitada.

Kuna meedia ei jäta Veskimäe sõnul ühtegi võimalust kasutamata ja negatiivne müüb paremini, siis siin ilmselt peitubki põhjus, miks Annus arvates meediat väldib. "Seda peab küsima küll tema käest. Ma tean, et ta väga ei taha seda. Ega meedia reeglina ei jäta ühtegi võimalust kasutamata, sest negatiivne müüb paremini ja seda Toomas teab ja võib-olla see on üks põhjus, miks tal on meediaga vastasseis. Ta teab ise oma hinda ja ta isiklikult ei vaja kiitust ega laitust ja kui meedia ta tuju rikub, siis on põhjendatud, et ta väldib suhtlemist".


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. September 2009, 16:40
Otsi:

Ava täpsem otsing