Väikeaktsionär: TeliaSonera hind tõuseks ainult kohtu kaudu

09. oktoober 2009, 14:09

Rene Ilves, kes omab OÜ Seitse Samuraid
kaudu 5500 Eesti Telekomi aktsiat, näeb ainukese võimalusena aktsialt kõrgemat
hinda kui TeliaSonera pakutav 93 krooni saada kohtu kaudu.

„Ainuke võimalus on see, kui ta (TeliaSonera – toim) aktsiad käest ära võtab, minna kohtusse ning vaielda,“ uskus Ilves, välistades tõenäosuse, et TeliaSonera võiks välja öeldud sundülevõtmispakkumises aktsiahinda tõsta. Ilves oli kindel, et TeliaSoneral õnnestub kõik Eesti Telekomi aktsiad 93 krooniga kätte saada.

Samas märkis ta, et tema aktsiakogus on nii väike ja kohtukulud oleksid suured, et kohtusse minek kaotaks igasuguse mõtte. Kui võtta kõik väikeaktsionärid, kes pakutava hinnaga nõus ei ole ja minna ühisrindena kohtusse? „Niimoodi peaks see toimuma, aga Eestis on ilmselt väga raske selliseid kohtukaasusi kokku panna. Siin peab ikka keegi suurem eest vedama, siis teised noogutavad tagant,“ arvas Ilves.

Ilvese hinnangul on TeliaSonera pakutav hind loomulikult madal, siin ei ole mingit küsimustki. Kawe Kalitali partneri Kristjan Hänni võitlusest madala hinna vastu arvas Ilves, et kaotada ei ole tal midagi, kuna 93 krooniga saab aktsiad TeliaSonerale nagunii ära müüa. „Kui kohtus natuke vaielda, siis võib juhtuda, et äkki joppab,“ sõnas ta.

5500 aktsiat ei halda Ilves enda sõnul ise, vaid teeb seda Kawe Kapital. „Ma lasen neil ise teha, mida tahavad,“ kostis ta. Ilvesele kuulus augustis TeliaSonera aktsiate ülevõtmispakkumisest teatades 11 500 Eesti Telekomi aktsiat, mis ta maha müüs, millega teenis üle miljoni krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. November 2009, 11:46
Otsi:

Ava täpsem otsing