Savisaar hõiskab, Parts, Ansip ja Vaher neavad kihutustööd

19. oktoober 2009, 04:07

Tallinnas platsi puhtaks löönud
Keskerakonna esimees Edgar Savisaar näeb tulemustes, et valija ootused täideti
ja erakonda usaldatakse. Reformierakonna ja IRLi esindajad leiavad, et võit
tuli vaid tänu hirmutamisele ja propagandale.

Keskerakond tegi eilsetel kohalikel valimistel Tallinnas puhta töö, saades volikogu 79st kohast 44. Reformierakond sai 14 kohta, IRL 13 ja sotsid 8.

„Iga poliitik oskab juttu ajada ja musta valgeks rääkida. Valijatel polnud vaja kuulda, mida me räägime, vaid neil oli vaja mõelda, mida oleme viimased neli aastat teinud," lausus Savisaar. Ta tõi näiteks abipaketi ning soovitas ka valitsusel hakata selliseid meetmeid kasutusele võtma, sest valimised näitasid, et inimesed vajavad abipakette. IRLi kuuluva Juhan Partsi sõnul on ohumärk, et Tallinna juhib erakond, kellel on säärased poliitilised ja majanduslikud vaated.

Partsi sõnul omab säärane majandamine propaganda maiku. „Meil on valida, kas seome end vaba ettevõtlusega ja eraomandiga. Kas oleme globaalsel tasandil tegijad või meil on kartuli ja küttepuude visioon, mis on juba selgelt propagandistlikult mõistetav,“ lausus Parts.

Savisaare sõnul on nende erakonna kõige suurem eesmärk tööpuudust vähendada. „Peame aitama inimesi, kelle on jätnud valitsus majanduskriisi kätte üksipäini ja abita, meil on suur vastutus,“ sõnas Savisaar. Kui Äripäev küsis linnapealt, mida ta esimese asjana tööpuuduse vähendamiseks ette võtab, lausu ta, et Keskerakond on viimase aasta jooksul loonud juba niigi sadu uusi töökohti ja neid luuakse vaid juurde.

Reformierakonna esimees ja peaminister oli pühapäeva öösel vastu esmaspäeva enne magamaminekut leplik. „Rahva otsust tuleb aktsepteerida ja see näitab, et Eestis on poliitiline stabiilsus,“ lisas Ansip.

Kui Äripäev küsis Ansipilt, mis sai plaanitud kambakast, vastas peaminister, et tema seda nii ei nimetaks. Tema arvates tuleb arvestada, et Tallinna meelsus lihtsalt on selline. „Inimene valis Keskerakonna, sest jäi uskuma valedele rajatud tingimusi. Neid hirmutati pensionide kärbetega,“ lausus Ansip.

IRLi liige Ken-Marti Vaher leidis, et eelkõige lõikas Keskerakond kasu venekeelsetelt valijatelt. Tema arvates hirmutati alusetult muukeelseid propagandaga, kuigi nende elu Eestis on tegelikult hea.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. October 2009, 11:17
Otsi:

Ava täpsem otsing