Vaata Pärnu linna puhkusekäskkirju!

Indrek Kald 18. november 2009, 14:30

Pärnu linnavalitsus maksis oma töötajatele puhkusetoetuse ehk rahvakeeli 13. palga juba selle aasta alguses.

Äripäeva käsutuses on Pärnu linnapea Mart Viisitamme heaks kiidetud ja allkirjastatud puhkusekäskkirjad, millega linnavalitsus puhkusetoetust maksis. Näiteks said 13. palga abilinnapea Simmo Saar, nõunik Delia Reimann ja teised linnavalitsuse töötajad.

Palju küsimusi tekitab abilinnapea Simmo Saare 6. veebruaril kinnitatud puhkusekäskkiri. Nimelt on Saarele antud alates 10. veebruarist kuus päeva puhkust ning on makstud ühe kuupalga ulatuses puhkusetoetust 39 267 krooni. Kuus päeva hiljem, 12. veebruaril vormistati uus käskkiri, millega tühistati sellest puhkusest neli päeva.

Viistamme nõunik Delia Reimann sai aga puhkust ühe päeva, mille eest maksti talle puhkusetoetust ühe kuupalga ulatuses. Lisaks sai Reimann 13 päeva puhkust ka 2007.-08. aasta eest.

Pärnu linnapea Mart Viisitamm puhkas 2.-6. veebruarini ja puhkusetoetust maksti talle 46 196 krooni.

Pärnu abilinnapea Jane Mets on allkirjastanud paar puhkusekäskkirja, sest asendas linnapead. Tema sõnul olid otsused juba varem tehtud ja linnapea luba puhkusekäskkirjadele olemas.

"Küsisin, et milleks see? Me vestlesime Simmo Saarega. Ta ütles, et linnapea on lubanud," ütles Mets.

Küsimusele, kas puhkus vormistati puhkuse või selle tarvis, et maksta välja puhkusetoetust, vastas Mets: "Te juba ise vastate sellele küsimusele."

Äripäev küsis sellistele puhkusekäskkirjade kohta hinnangut ka juristidelt, kelle arvates võib juriidiliselt olla kõik korrektne, kuid küsimusi tekitab asjaolu, kas puhkusele lubamine oli puhkuse pärast või siiski vaid puhkusetasu väljamaksmise pärast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. November 2009, 14:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing