2. koht: Oodatust paremad tulemused

Küsimustele vastas OÜ Contimer juhataja Dmitri Redkin.

Contimeri käive kasvas 2008. aastal võrreldes 2007. aastaga 23%, samuti kasvas kasum 15 miljonilt ligi 24 miljonile kroonile. Kas sellised tulemused olid plaanikohased?

Meie majandussektoris ei ole tulemusi tegelikult võimalik planeerida, nii nagu seda saab teha tootmisettevõtetes. Meie äri sõltub ostjate ja müüjate vahelise kaubavahetuse mahtudest. Need omakorda sõltuvad maailmaturul nõudlust ja pakkumist mõjutavatest teguritest. Arvestades majanduskriisi, olid meie 2008. aasta tulemused oodatust paremad.

Oletades raskete aegade saabumist, alustasime juba 2008. aasta alguses ettevalmistusi kaubamahu võimalikuks vähenemiseks aasta teisel poolel. Samas, majanduslanguse doominoefekt jõudis meieni alles 2008. aasta viimastel kuudel. Kõik meie võtmekliendid säilitasid oma positsiooni.

Ühes varasemas intervjuus Äripäevale ütlesite, et 2009. aasta tuleb ebakindel ja ettearvamatu. Kuidas Contimeril tänavu on läinud?

Tänavu on majanduskriisi olnud tunda kõigis sektorites, mille tulemusena on kaubavahetuse mahud vähenenud. Ekspedeerimis- ja transporditurg on ebastabiilsem ja konkurents teravam. Kuna kõik turud ja majandussektorid on omavahel seotud, ei ole ka meie puutumata jäänud. Samas, võttes arvesse maailmamajanduse kriisi, oleme rahul oma 2009. aastal näitajatega ja eeldame aasta lõppemist korralike tulemustega.

Milliseid muudatusi olete pidanud ettevõttes majanduskriisi tõttu tegema?

Jätkasime oma tegevuse tõhustamist ja kärpisime kulutusi, rakendades mõõdukas kombinatsioonis kõiki tavapäraseid meetmeid. Kuid mitte midagi drastilist. Meie prioriteediks on hoida oma kogenud meeskonda. Kriisiaegadel on oluline säilitada senist kõrget teenuste kvaliteeti. Kaubaomanikud peavad olema veendunud, et nende kaubad on kindlates kätes.

Tegelete ka Valgevenesse, Ukrainasse ja teistesse SRÜ riikidesse suunduvate ja sealt saabuvate kaupade ekspedeerimisega. Kuidas sellel suunal läheb?

Võrreldes buumiajaga on rahvusvahelise kaubanduse mahud vähenenud, seetõttu on ka üle piiride veetavate kaupade mahud tänavu väiksemad.

Hetkel kuum