Bill Grossi fond võib tõusta ajaloo suurimaks

Tõnis Oja 09. detsember 2009, 20:12

Võlakirjafondist Pimco Total Return Fund, mida Bill Gross juhib selle loomisest ehk alates 1987. aastast, võib saada ajaloo suurim investeerimisfond, sest paljud investorid eelistavad turvalisemat võlakirjafondi kirjutab Bloomberg.

Arvestades raha juurdevoolu praegust kasvutempot võib Grossi fondi maht ületada veel sel kuul rekordilist 202,3 miljardit dollarit, mis oli 2007. aastal Growth Fund of America nimel.

Fondide analüüsikeskuse Morningstar andmetel oli 30. novembri seisuga Total Return Fundi maht 199 miljardit dollarit võrrelduna Growth Fundi, mis investeerib aktsiatesse, 153 miljardi dollariga.

Sel aastal (oktoobri lõpu seisuga) on Total Return Fundi tulnud 42 miljardit dollarit uut raha, mis on neli korda enam kui ükskõik missugusesse teise USA avatud investeerimisfondi. Summa näitab erainvestorite kartust investeerida aktsiatesse isegi olukorras, kus aktsiaturud on kerkinud alates märtsist 61 protsenti. Teine tegur on Grossi fondi tootlus, mis jääb alla ainult nelja analoogilise fondi tootlusele.

„Eelmisel aastal, kui väga paljud fondid põletasid raha, oli kõige suurem fond edukas,“ kommenteeris Morningstari avatud investeerimisfondide analüütik Russel Kinnel.

Selle aasta esimese kümne kuuga lisasid investorid võlakirjafondidesse 297 miljardit, aga aktsiafondidesse vaid 12 miljardit dollarit.

Alates fondi loomisest 1987. aastal on Total Return Fundi keskmine aastatootlus olnud 8,5 protsenti, sel aastal 14 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. December 2009, 20:34
Otsi:

Ava täpsem otsing