Internetikasiinofirmad lube taotlema ei tõtta

Virge Haavasalu 12. detsember 2009, 13:32

Praeguse seisuga ei ole uuest aastast kehtima hakkava kaughasartmängude ehk internetikasiinode korraldamist reguleerivast seadusest tuleneva nõude tõttu ühtegi kaugmängu korralduslubade taotlust esitatud, teatas maksu- ja tolliamet.

„Taotlusi saab amet seaduse kohaselt menetlema hakata 1. jaanuarist 2010. Taotluste menetlemiseks on aega kuni neli kuud, kui kõik vajalikud dokumendid on nõuetekohaselt esitatud, siis kulub taotluse menetlemiseks ja loa väljastamiseks umbes kuu,“ ütles maksu- ja tolliameti kommunikatsioonijuht.

2010. aasta riigieelarves on hasartmängumaksulaekumisi prognoositud 215 miljoni krooni ulatuses.

„Kuna tegevuse käivitusfaasis ei saa maksubaas eeldatavalt väga suureks kujuneda, siis jääb ka oodatav maksutulu tuleval aastal marginaalseks,“ põhjendati rahandusministeeriumist. „Samuti ei ole hetkel teada, kui palju ettevõtteid uue seaduse alusel järgmisel aastal kaughasartmängude korraldamisega tegelema hakkab.“

Äripäevale on teada, et Eestist Maltale on lahkumas erinevaid internetkasiinoteenuseid pakkuv Skandinaavia firma Nordicbet, kes on tegutsenud Eestis Triobeti kaubamärgi all enam kui viis aastat. Maltal on registreeritud emafirma, Eestis asub klienditugi, teenindades kliente üle ilma. Ettevõte ise kommentaare jagada ei soovinud.  

Eestis üht jalgpalliklubi toetav ja nende kaudu end reklaamiv Rootsi börsil noteeritud internetikasiinofirma Unibet on registreeritud samuti Maltal, kus asub ka klienditeenindus. Eestis kohapeal neil esindust ei ole, kinnitas ettevõtte kommunikatsioonijuht. Ta ei osanud öelda, kas uus hasartmängumaksuseadus neid kuidagi puudutab või mitte.

„Neil on väga head tingimused internetikasiinode pidamiseks ja lisaks muidugi on kliima väga hea,“ põhjendas kommunikatsioonijuht, miks paljud rahvusvahelised internetikasiinofirmad Maltal registreeritud on.

Varasemalt on vaid börsiettevõte Olympic EG avalikult välja öelnud, et neil on tõsine huvi internetikasiinoäris Eesti turul tegutseda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. December 2009, 13:33
Otsi:

Ava täpsem otsing