Poed alandavad hindu

Rautakesko ASi tegevdirektor Alo Ivask ütleb, et kevadhooaegadel on nende kauplustes alati märgata elavnemist ja nii ka sel aastal. "Kevadele omaselt algavad aiatööd ja hoogustub ehitus," tõdeb Ivask. "Seoses sellega teeb K-rauta eripakkumisi hooajakaupadele."

"Kampaaniates on kümneid tooteid ning sooduspakkumised on alati nähtavad kodulehel ja eriväljapanekutena kauplustes," kinnitab Ivask.

Suur valik köögivilja- ja lilleseemneid on K-rauta kauplustes saadaval alates 2.90 krooni eest. Samamoodi pakutakse soodsalt ka Solar- ehk päikesepatareiga aiavalgusteid alates 29 kroonist.

ASi Espak turundusassistent Signe Tomkeri sõnul on neil kevadhooajal mitmeid sooduspakkumisi. "Meie märtsis ilmunud kliendilehes on need nimetatud," kinnitab ta. "Tooksin aga eraldi välja vaid kaks soodustoodet: laudparkett ja laminaatparkett."

ASi Angroo Ehitus juhataja Sven Salbeni sõnul on mai alguses plaanis lokaalsem kampaania. "Reklaam on suunatud Kristiine-Nõmme elanikele, seega tahaksime pakkuda soodsamalt kergplokki, tellist, müürisegu ning kuivbetooni," selgitab Salben. "Ilmselt ka soojustusmaterjale, kuna külm talv näitas soojustusvead kätte."

Lisaks läheb kampaaniasse muruõhutaja-vertikuteerija. Vertikuteerimisvaltsiga on soovitav muru töödelda kevadel või sügisel, kuna aparaat käitub muruga üsna brutaalselt ja paar nädalat pole aed just kõige kaunim. "Tulemuseks on aga vildistunud muru ja sambla eemaldamine," tõdeb Salben. "Õhutusvaltsiga võib aga töötada kogu hooaja vältel."

ASi Devest Ehitusmarket turundusdirektor Kirke Kirsme sõnul toimub Laagri Ehitusmarketis erinevaid teemanädalad, kus pakutakse soodushinnaga tooteid.

"6.-9. maini on taimede sooduskampaania," ütleb Kirsme. "Näiteks võõrasemade ja petuuniate hinnaks saab 7.90, suurematel lilledel ehk siis begooniatel ja pelargoonidel 45 krooni ning Petuunia ja Bacopa amplid 139 krooni. Mai alguse kliendilehes on kuusoodustused ka kirjas. Mai lõpus on tulemas ka püsikliendikampaania."

Jõuliselt teeb pakkumisi ka Bauhaus: "parima hinna garantii" kampaaniaga lubatakse konkurendilt leitud identset toodet kahe nädala jooksul veel 12% soodsamalt pakkuda.

Ehituspoodide kliendikaardid pakuvad ostudelt püsivat soodustusprotsenti ning allahindlust soodustoodetelt.

Ehitusmarketi kliendikaart maksab 25 krooni. "Jooksvalt annab see kaart 5% allahindlust ning lisaks on iga kuu ka mõnel nädalavahetusel kõik tavahinnad 20% soodsamad," selgitab Kirke Kirsme. "-20% allahindlus ei laiene eelnevalt allahinnatud ja tellitavatele kaupadele." Ehitus Service pakub n-ö Meistriklubi liikmelisust tõendavat tähtajaline kaart, mis annab õiguse erinevatele soodustustele.

Ka K-rautal on olemas oma püsikliendikaart. Esmase kaardi vormistamine maksab 25 krooni ning nii kaardi vahetusel kui ka uue tegemisel hakkab 14 päevaks kehtima soodustus 5%. Püsikliendi soodustus on seotud ostumahtudega, suurematelt ostudelt soodustus suureneb.

Angroo Ehitusmaterjalide poodides saab Partnerkaardiga tavahinnaga kaupadelt 10% soodustust, samuti saab soodustust ka Eesti Omanike Keskliidu välja antud Kodukaardi ettenäitaja.

Signe Tomker kinnitab, et ESPAK Grupi erakliendikaart võimaldab kaht tüüpi soodustusi: püsisoodustust ning erisoodustusi. Korraga rakendatakse ainult üht. Kaardi püsisoodustus on 10% Erakliendikaardi hind on 50 krooni, Swedbanki Seeniorkaardi omanikele maksab see aga 25 krooni. Lisaks annavad 10%-lise soodustuse Swedbanki Seeniorkaart ja Eesti Omanike Keskliidu Kodukaart.

Hetkel kuum