Indrek Kald • 24. mai 2010 kell 13:41

Novatours: mõni müüs reise regulaarselt kahjumiga

Konkurentsis püsimiseks müüs nii mõnigi reisikorraldaja puhkusepakette regulaarselt kahjumiga, kommenteeris Novatoursi juht Andree Uustal TopToursi tegevuse lõppemist.

TopToursiga juhtunu näitab tema sõnul selgelt, et Novatoursi kahe aasta tagune prognoos nõrgemate reisikorraldajate kadumisest ning konsolideerimisest oli õige. "Seni oli Eesti tšarterturismi turg selgelt ülepakutud, ning et konkurentsis püsida, müüs nii mõnigi ettevõte reisipakette regulaarselt kahjumiga. Selline käitumine viib pikas perspektiivis maksejõutuseni: ülisoodsaid reise on võimalik vahendada vaid erikampaaniate ajal, mitte pidevalt ja läbi aasta," rääkis ta.

Uustali sõnul toetab Novatours tarbijakaitseameti kavatsust kontrollida põhjalikult Eestis tegutsevaid reisikorraldajaid. "Usaldus reisikorraldajate vastu peab olema taastatud tänu selgetele garantiidele," ütles Uustal.

16. maist hakkasid Eestis kehtima uued turismiseaduse määrad, mis peavad garanteerima reisijatele senisest suurema kindluse. Seetõttu suurendas Novatours oma garantiid 7,9 miljoni kroonini, mis on suurim tagatis Eesti reisikorraldajate seas.

Turismiseadusest tulenevalt on Eestist väljapoole tšarterreise korraldaval turismifirmal kohustus omada majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi juures tagatist. Selle eesmärk on reisifirma maksejõuetuse korral garanteerida, et samal ajal välismaal viibivad reisijad saavad puhkuse ajal majutatud ja pääsevad tagasi koju ning kliendid, kes on puhkusereisi eest ette tasunud, saavad osutamata teenuste eest raha tagasi. Tagatise kasutamise üle otsustab tarbijakaitseamet.

Tänavu suvel jätkab Novatours tuntud sihtkohtade pakkumist otselendudega Tallinnast. Mullu viidi soojale maale üle 23 000 turisti. 1999. aastal asutatud Novatours omab Leedus 50% ja Lätis ning Eestis 30% reisikorralduse turust.

Auditeeritud andmetel lõpetas Eestis 2004. aastast tegutsev Novatours eelmise majandusaasta kasumiga.

Novatours kuulub Kesk- ja Ida-Euroopa suurele investeerimisfondile Enterprise Investors, mis käesoleva aasta alguses ostis enamusosaluse ka Poola juhtiva reisikorraldajas Orbis Travel.

Hetkel kuum