Sirje Rank • 9. juuni 2010 kell 6:59

Euro Eestis säästab soomlastele miljoneid

Eesti üleminek eurole toob Soome turistidele ja ettevõtjatele aastas kümnetesse miljonitesse eurodesse küündiva kokkuhoiu, kirjutab Kauppalehti.

Soome Keskkaubanduskoda rehkendas, et turistid võidavad vahetuskulude kadumisest vähemalt viis miljonit eurot. Ettevõtetel sõltub sääst sellest, kui suures osas arveldatakse firmas praegu Eesti kroonides. Kokkuhoid saavutatakse valuutavahetuskuludest ning vajaduse kadumisest end valuutariski vastu kindlustada, kirjutab leht.

"Ettevaatliku hinnangu järgi toob Eesti liitumine euroga Soome kodanikele ja ettevõtetele aastas kümneid miljoneid eurosid kokkuhoidu," ütles keskkaubanduskoja juht Jukka Kero.

"Suhteliselt enam võidavad väikesed ja keskmise suurusega firmad. Üleminek eurole lisab usku, et Eestisse minek on senisest veel turvalisem," lisas ta.

Kui euro tuleks käibele ka Rootsis, oleks soomlaste võit hinnanguliselt juba 15 korda suurem kui Eesti üleminekust eurole.

Läänemere äärses piirkonnas on Keskkaubanduskoja hinnangul praegu üks tülikamaid probleeme kirju valuutakaart – kokku on käibel 11 erinevat vääringut.

Hetkel kuum