Kadri Paas • 8. juuli 2010 kell 8:33

Ligi: ettevõtte III sammas söögu eripensionid välja

Rahandusminister Jürgen Ligi ütles Äripäevale, et tema jaoks on veenvaim argument ettevõtetele erisoodustusmaksuta töötajale III samba pensioni kogumise võimaluse loomiseks eri- ja sooduspensionide kaotamine.

"III samba sissemaksete populaarsust motivatsioonipaketina on prognoosida raske, ta sõltub kindlasti konjunktuuris ja valdkonnast. Minu jaoks veenvaim argument selle võimaluse loomiseks on eri- ja sooduspensionide kaotamine," rääkis Ligi.

"Samba puhul on pension tõepoolest kogutud ja tema üle on arvepidamine, mitte pole ta kontrollimatult tulevikku lükatud kulu riigile. Töötaja jaoks samas on tegemist edasi lükatud tuluga, mille tulumaksustamine peaks olema tuleviku küsimus," lisas minister.

Ligi sõnul on riigi poolne huvi muudatuse sisseviimisel seotud III pensionisambas osalevate isikute ringi laiendamisega eeskätt keskmise ja allakeskmise sissetulekuga töötajate arvelt.

"Arvestades meie demograafilise ja fiskaalseid perspektiive pikemas vaates tuleks III samba rolli meie tuleviku pensionitulus tervikuna suurendada," väitis Ligi.

Hetkel kuum