Kadrin Karner • 27. oktoober 2010 kell 8:43

Käpp: tööandja maksed III sambasse kui juhtide boonus

Kõigi töötajate pensioni kindlustamiseks ei ole Eesti tööandjad valmis, pigem võiks see tulla kõne alla kui juhtide lisaboonus, ütles Tallinnas kolme hotelliga opereeriva Aldera Hotell OÜ tegevdirektor Ain Käpp.

"Kui on üles ehitatud süsteem, kus ettevõte saaks maksusoodustuse ja ei tekitaks talle suurt lisakulu, et maksta kolmandasse sambasse siis võiks see toimida. Aga ma ei usu, et see saaks olla massiline. Pigem võiks ta olla selline võtmeisikute lisaboonusprogramm,“ rääkis Käpp.

Ta leiab, et kõigi töötajate pensioni kindlustamiseks ei ole Eesti veel valmis. „Seda isegi ei oska öelda, kunas selline Skandinaavia mudel võiks töötama hakata,“ lisas ta.

Ka Käpp nagu ETK juhatuse esimees Kati Kusmin pooldab pensioni kogumisel aru saama, et see on eelkõige töövõtja mure. „Tööandja mure üksinda see kindlasti ei ole. Katil (Kusminil - toimet.) on selles mõttes õigus,“ rääkis ta.

Tänane Äripäeva juhtkiri kirjutas, et kavandatav tulumaksuseaduse muudatus, mis käsitleb tööandja  tehtavaid sissemakseid töötaja III sambasse, on Äripäeva arvates praeguses olukorras mõttetu ja ajale jalgu jäänud ning ei motiveeri tööandjaid inimeste III sambasse sissemakseid tegema.

Niisamuti kui ei motiveeri inimesi osa palka III samba sissemaksetes saama. Kavandatav boonus tööandjatele – sissemakseid töötaja III sambasse ei käsitleta enam erisoodustusena ja need vabastataks erisoodustuse tulumaksu osast – on liiga väike. Tegelikult lausa olematu.

Hetkel kuum