Rait Rebane • 11. november 2010 kell 17:23

Börs: USA languskursil

Nädala eelviimasel kauplemispäeval on Ühendriikide börsil näha langustrende. Aktsiaturgu viivad allapoole infotehnoloogia gigandi Cisco Systemsi kärbitud tulevikuprognoos ning edutu avastardi saanud G20 tippkohtumine.

G20 kohtumine on täies hoos ning nagu oli oodata on riigijuhtide peamiseks jututeemaks majanduse elavdamine ja valuutaga seotud pingete leevendamine. Siiani on koosolekut saatnud ebaedu. Nimelt on 20 tippriigi juhid jagunenud kahte leeri, ühed protestivad USA 600 miljardi dollari suuruse abipaketi vastu ning teised nõuavad, et Hiina laseks oma valuuta vabaks. Lõuna Koreas toimuv kohtumine on elulise tähtsusega maailmamajandusele ning täna ja homme tehtavad otsused mõjutavad paljude riikide majandust lähitulevikus väga suurel määral.

Täna avaldas kolmanda kvartali tulemused infotehnoloogia ettevõte Cisco Systems. Vaatamata ootusi ületanud majandustulemustele, viisid ettevõtte aktsia vabalangusesse tulevikuprognoosid. Täna pärastlõunaks on Cisco aktsia kaubeldud 15,60 protsenti odavamaks, ostuhind on 20,65 dollarit. Cisco vedas endaga kaasa kogu tehnoloogiasektori aktsiad, mis omakorda mõjus negatiivselt üldisele kauplemisele börsil.

Ebaedu G20 kohtumisel on mõjunud turgutavalt kullale. Täna hommikul tõusis väärismetalli hind hiljuti püstitatud rekordi lähedale

, kuid pärastlõunaks on kulla hind stabiliseerunud  1404 dollari juures. Pärast mitmepäevast hinnarallit on toornafta hind viimaks pööranud langusele. Keskpäevaks on musta kulla hind langenud 0,07 protsenti 87,74 dollarini.

Peamised aktsiaindeksid on languses. Dow -0,86 protsenti, Nasdaq -1,15 protsenti ja S&P500 -0,7 protsenti.

 

Hetkel kuum