Anne Oja • 13. detsember 2010 kell 13:25

Alta Foodsi võlausaldajad valivad toimkonda ümber

Täna kell 16 alanud Alta Foodsi võlausaldajate üldkoosolekul valitakse Swedbanki ja Alta Foodsi omanikke esindavate ettevõtete nõudel pankrotitoimkonda ümber.

Pankrotihaldur Andres Tootsman ütles Äripäevale, et ilmselt tekkis kellelgi peale viimast Luterma 103 miljoni kroonist kohtuotsust kahtlus, et nad jäävad sellest rahast ilma.

Homseks, 14. detsembriks, on Alta Foodsi pankrotiprotsessis välja kuulutatud nõuete kaitsmise koosolek, mis toimub halduri büroos. Pankrotitoimkonna ümbervalimine on samas võlausaldajate seaduslik õigus, lausus Tootsman.

"Kõige parem oleks, kui valitseks kodurahu," kommenteeris Tootsman tekkinud olukorda. "Ma tahaks loota, et pankrotihalduri jaoks suurt midagi ei muutu."

Tootsman tunnistas samas, et võlausaldajate omavahelised intriigid põhjustavad haldurile lisatööd ja teevad tema elu raskemaks.

Aprillis valiti Alta Foodsi pankrotitoimkonda Swedbanki esindajatena Tanel Erik Podar ja Guido Gritsenko, kolmandaks liikmeks sai Swedbanki toel Alta Capitali jurist Anton Sigal. Suurärimees Oliver Kruuda kavatses toona asja vaidlustada.

Ümbervalitavasse pankrotitoimkonda kuuluvad Oliver Kruuda, Guido Gritsenko, Advokaadibüroo Glikman & Partnerid advokaat Paul Keres ning Mägi, Kraavi ja Partnerite vandeadvokaat Tarvo Lindma.

Hetkel kuum