Väinu Rozental • 11. jaanuar 2011 kell 7:09

Parts: ka mul on küsimusi

Probleemi tõstatus on õigustatud ja sellele peaks vastama rahandusminister, kes ta ametisse nimetas, vastas majandusminister Juhan Parts küsimusele, kas ta usaldab Eesti Raudtee nõukogu esimeest Tõnis Haavelit.

"Arvan, et mõistlik oleks, kui Tõnis Haavel ise võtaks mingi seisukoha, kui rahandusminister seda näiteks teha ei taha," lisas ta. Küsimusele, kas see seisukoht oleks, et Haavel peaks riigiettevõtte nõukogu esimehe kohalt tagasi astuma, vastas Parts: "Seda ütlesite teie."

Äripäev kirjutas täna, et ehkki investeerimiskelmuse kahtlustusega prokuratuuri uurimise all olevat investeerimispanga Gild asutajat Tõnis Haavelit ei usalda enam sajad jõukad investorid ja Swedbank, on Haavel endiselt Eesti Raudtee nõukogu esimees.

Partsi kinnitusel ei ole ta täpselt kursis investorite kahtlustega ega ka Haaveli rolliga investeerimisprojektides. "Ma ei ole kohtumõistja ja ma ei oska hinnangut anda, kes seal midagi valesti tegi," ütles ta. "Aga ma arvan, et siin on ainest järelemõtlemiseks. Samas ei taha ma võtta siit profiiti ja paugutada uksi, aga ma olen nõus, et see on probleem. Ka minul on küsimusi," lisas ta.

Ministri sõnul on Haavel nimetatud Eesti Raudtee nõukogu esimeheks Reformierakonna poolt. "Õigemini rahandusministri poolt," täpsustas Parts. "Nõukogu esimees on kokkuleppeliselt ja rahandusministri poolt määratud inimene, selline on äriühingute nõukogude reaalne seis. Majandusministril ei ole siin seaduse järgi võimalust mingeid samme astuda," selgitas ta.

Hetkel Riias viibiv rahandusminister Jürgen Ligi ütles, et ta ei ole praegu valmis kommenteerima Haaveli sobivust või mittesobivust Eesti Raudtee nõukogu esimehe kohale. "Ma ei ole Äripäeva tänast kaanelugu lugenud ega teemasse süüvinud, sest valmistun kohtumiseks Läti ja Leedu rahandusministritega," vabandas Ligi. "Ma peaks enne teemaga tegelema, kui ma midagi kommenteerida saan," märkis ta.

Hetkel kuum