Raudsaar: uurivate lugude puudus vähesed jätkulood

Alyona Stadnik 09. veebruar 2011, 15:56

Eesti Ajalehtede Liidu tegevdirektori Mart Raudsaare sõnul on Eestis uuriva ajakirjanduse tase hea, kuid puuduseks on kompromiss kiiruse ja põhjalikkuse vahel.

„Omaette küsimus on see, kuidas me defineerima uurivat ajakirjandust. Kust hetkest tavaline ajakirjandus muutub uurivaks ajakirjanduseks,“ lausus Raudsaar.

Raudsaare sõnul  võib see piir olla erinev. „Igal aastal saadetakse selliseid lugusid, mis jäävad vahepealsesse tsooni. Nad on väga hea ajakirjanduse näitajad, aga võib-olla uuriva ajakirjanduse klassis mitte nii tugevat konkurentsi pakkuvad lood,“ rääkis Raudsaar Bonnieri preemia nominentidest.

Ta täpsustas, et Bonnieri kategooria lood kuuluvad sellisesse klassi, kus tõstetakse üles väga tõsiseid küsimusi ning uuritakse ühiskondlikku mõju. "Kui me sellest räägime, siis Eesti ajakirjandusel ei ole põhjust häbeneda. Konkurss oli küllaltki tugev, aga ilmselt 100% kõiki lugusid, mis võiksid kandideerida Bonnieri preemiale, ei ole kindlasti esitatud," lausus Raudsaar.

Tema arvates on klassikalise Bonnieri loo latt endiselt päris kõrgel. "Uuriva ajakirjanduse puuduseks jäävad siiski jätkulood ning soov kirjutada kohe kõike valmis üheks suureks looks. Hea uuriv ajakirjandus ei tähenda ühte suurt paljastust," kommenteeris Raudsaar.

Raudsaare arvate kipub olema nii, et teema vajub ära, mis on küll aastatega paranenud. "Kui me oleme kogunud head infot, siis me tahame seda, kas või konkurentide kartuses kohe välja käia, aga alati siin peab olema kompromiss kiiruse ja põhjalikkuse vahel. Põhjalikkus ei ole faktide kontrollime, vaid teema käsitluse ulatus, kas lähme kõigi algjuurteni välja," põhjendas Raudsaar.

Eile valis Eesti ajalehtede peatoimetajatest ja ajalehtede liidu esindajatest koosnev žürii välja selle aasta uuriva ajakirjanduse ehk Bonnieri preemia nominendid.

Väljavalitute seas oli Postimehes ilmunud Tuuli Kochi artikkel "Vastuluure kirjeldab Edgar Savisaart Venemaa mõjuagendina", Äripäevas ilmunud Koit Brinkmanni ja Hannes Sarve artikkel "Poliitiku saladus" ning Äripäevas ilmunud Piret Reiljani artikkel "Eestlased tšetšeenide lõksus", milles toodi avalikkuse ette Eesti ärieliiti kuuluvate ettevõtjate ühised ärid Bulgaarias tegutseva Tšetšeenia maffiaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. February 2011, 11:05
Otsi:

Ava täpsem otsing