Buffett: Sotsiaalvõrgustikud on IPO-de eel ülehinnatud

Rait Rebane 25. märts 2011, 21:18

Suure tõenäosusega on järgmistes kvartalites oodata interneti populaarsemate sotsiaalvõrgustike aktsiaemissioone. Investeerimisguru Warren Buffeti hoiatas investoreid, et kunagiste start-upide väärtuste hindamisel tuleb olla ettevaatlik.

„Enamik neist on ülehinnatud,” teatas Berkshire Hataway tegevjuht ja juhatuse esimees Warren Buffett, „ on äärmiselt keeruline hinnata sotsiaalvõrgustike väärtust. Vaid väheseid saadab pikemas perspektiivis edu.”

Interneti üks populaarsemaid sotsiaalvõrgustikke Facebook on investoreid, sealhulgas Goldman Sachsi meelitanud eraviisiliste aktsiamüügiga, mille põhjal on ettevõtte väärtus 50 miljardit dollarit. Internetis sooduspakkumisi müüv Groupon on pidanud USA suurpankadega läbirääkimisi, mille kohaselt ettevõtte väärtus on 25 miljardit dollarit.

Mikroblogi keskkond Twitter hindas eelmise aasta detsembris ettevõtte väärtuseks 3,7 miljardit dollarit. SharesPosti hinnangul võib sotsiaalvõrgustiku väärtus tänaseks päevaks ulatuda 5 miljardi dollarini.

Buffett, kes väldib tehnoloogiasektorisse investeerimist, on enam kui 40 aastat eelistanud  tööstus- ning finantsettevõtete ja tarbekaupade tootjate aktsiatesse investeerimist.


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. March 2011, 21:36
Otsi:

Ava täpsem otsing