Euroopa Komisjon uurib, miks EAS ise rikkumisi ei tuvastanud

Kaisa Gabral 15. aprill 2011, 17:13

Euroopa Komisjon uurib muu hulgas, miks ei tuvastanud ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) ise probleeme kolmes enda rahastatavas projektis enne Euroopa kontrollikoja auditit.

"Komisjon uurib praegu koos Eesti institutsioonidega, millised rikkumised toime pandi ja mis on nende mõju," kinnitas Euroopa Komisjoni regionaalpoliitika voliniku Johannes Hahni pressiesindaja Marie-Pierre Jouglain ERR-i uudisteportaalile.

"Samuti seda, miks ei avastanud EAS neid rikkumisi ise selliste projektidega kaasas käivate tavapäraste kontrollide käigus," lisas ta.

Seoses auditiga peatas Euroopa Komisjoni regionaalpoliitika peadirektoraat ajutiselt maksed, mis on seotud EAS-i rakendatavate Euroopa regionaalarengu fondi meetmetega.

Jouglaini sõnul ei maksa Euroopa Komisjon EAS-ile seni, kui on veendunud, et kõik nõrkused projektide kontrollimehhanismist on nõuetekohaselt kõrvaldatud.

Eile tuli avalikuks, et Euroopa kontrollikoda tuvastas kolme EAS-i projekti puhul "mittekõlblikke kulusid" ning Euroopa Komisjon katkestas sellega seoses maksed EAS-ile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. April 2011, 17:13
Otsi:

Ava täpsem otsing