Firmamatja?

19. aprill 2011, 07:09

Silver Eensaare nimi torkab silma – ta on mitme Äripäeva veergudele jõudnud ettevõtte juhatuses, kuid neist ettevõtetest ei kirjutata seepärast, et need oleks edukad.

Seega - Eensaar tükib esiplaanile. Näiteks tuntud kütusefirmas N-Terminal Grupp, kus aktsionäride vahel keeb võimas tüli. Kahe nädala eest pidi Eensaar aega surnuks lööma politseis ja uurijale selgitusi andma. Talle on langenud firma kahjustamise kahtlus. Algatatud kriminaalasja ennast kommenteeris ta kui valekaebust, mille firma väikeaktsionärid esitasid.

Nädal pärast vahejuhtumit politseis istub Eensaar Äripäeva toimetuses. Ta tuleb siia palve peale kohtuda ja teda ei pea selleks eriti veenma. Eensaar räägib rahulikult, läbimõeldult, nagu joonlauaga iga sõna enne ütlemist üle mõõtes. Ta jätab vaoshoitud inimese mulje, kellel on väga tugev enesekontroll. Artikli koha pealt jääb ta lõpuni tagasihoidlikuks ega mõista, miks tema kui juristi isikule nõnda suur tähelepanu pööratakse.

Teisalt koondub tähelepanu ise. Eensaar kuulub N-Terminali nõukogusse ja firma enamusosaniku TSE Assets juhatusse. See on üks näide teenusest, mida ta osutab. N-Terminali endine enamusaktsionär Endel Siff müüs poolteise aasta eest enamusosaluse firmas maha TSE Assetsile.

Väikeaktsionär Kanajev seda müügijuttu ei usu ja arvab, et Siff kontrollib suurosalust ka täna. Ning kandib firmast varasid välja. Eensaart peab Kanajev professionaalseks tankistiks. „Mida ma siis peaks tegema selle peale (kui keegi nii arvab – toim)?“ küsib Eensaar vastu.

Pikemalt loe tänasest Äripäevast

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. April 2011, 08:49
Otsi:

Ava täpsem otsing