"Majanduste toetamise mäng on läbi"

Romet Kreek 12. mai 2011, 09:33

Bloomberg küsitles üle maailma investoreid. Küsitlus näitas, et optimism USA ja maailma majanduse vastu on jahtunud ja investorid plaanivad kuue kuu jooksul hoida rohkem raha ja investeerida vähem toorainetesse.

Peaaegu üks inimene kolmest vastas, et nad hoiavad rohkem raha. 30 protsenti küsitletutest plaanivad vähendada investeeringuid toorainetesse. Kvartaalne küsitlus hõlmas 1263 investorit.

Nafta hinna langust kuue kuu jooksul prognoosisid 40 protsenti küsitletutest.

„Suur majanduste toetamise mäng on läbi,“ ütles Sagg Main Capitali asutaja Bill O’Connor.

Vähem kui neli küsitletut igast kümnest ootasid, et USA ja maailma majandus paranevad.

9.-10. mail läbi viidud küsitlus näitas ka seda, et investorite kihk aktsiate ostmiseks on kahanenud. Kaks vastanud igast viiest plaanivad suurendada kuue kuu jooksul aktsiate osakaalu. Iseäranis vähem huvitatuteks aktsiate suhtes on muutnud USA investorid, kus vaid 37 protsenti  küsitletutest plaanivad aktsiate osa suurendada. Eelmisel küsitlusel oli näit 57 protsenti.

Enam kui pooled küsitletutest ootavad hõbeda hinna langust kuue kuu perspektiivis. 16 protsenti küsitletutest leidsid, et toorained on üheks turuks, mis kannatab järgemisel aastal halvima tootluse all. Jaanuariga võrreldes on selline arvamus kahekordistunud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. May 2011, 18:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing