Kritseldamine paneb mõtted liikuma!

Indrek Maripuu 08. september 2011, 00:00

Nii, kus su kritseldamismärkmik on? Kritseldamine paneb mõtted liikuma! Seega - kas Sul on mingi toimiv süsteem oma ideevälgatuste talletamiseks?

Suvalisel ajal ja kohas. Minu soovitus on imelihtne, isegi triviaalne, aga olen selle ise aastake tagasi taasavastanud ja julgen soovitada: osta endale (uuesti) märkmik. Ma ei mõtle kalendermärkmikku, vaid sellist, kuhu saad oma ideed kirja panna või üles kritseldada. Ja kanna seda kogu aeg kaasas.

Märkmiku kasutamisel on lisaks ideevälgatuste salvestamisele (mis on peamine iva, sest kuigi sa idee tekkimise ajal usud, et sa seda ära ei unusta, on tegelikkus tavaliselt teine; ma jään vahel idee üles kirjutamiseks isegi tee äärde seisma, et mitte ideed kaotada) veel kolm suurt plussi.

Esiteks annab see võimaluse vältida ideede kohest hindamist. Me kipume nii ajurünnakul kui ka väljaspool ideid ühel ajal otsima ja hindama ning oleme seetõttu liiga kriitilised. Kui aga paned ideevälgatuse kirja, saad hiljem mõelda, kas see on hea või kuulub see nende teiste hulka.

Teiseks, nii uskumatu kui see ei tundu, teeb idee kirja panemine ruumi uutele ideedele - sa ei ketra enam seda esimest edasi, kuna tead, et see on nüüd turvalises kohas, salvestatud.

Ning last, but not least: pabermärkmikku saad kritseldada nii pilte kui ka näiteks erinevaid ideid ühendavaid noolekesi jmt. Kritseldamine aga paneb mõtted liikuma. Sellest räägib CNNis (ja viitab põnevatele materjalidele) väga hästi ka kritseldamisguru Sunni Brown.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 19:00

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing