Elmar Ots • 16. september 2011 kell 12:52

Portugal „unustas” miljardi eest võlgu

Kui juba hakkas tunduma, et Portugal saab võlakoormaga hakkama, selgus piinlik üllatus – võimud „unustasid” arvestada Madeira laenukoormat.

Portugali rahanduses avastati piinlik seik, teatas riigi keskpank täna. Ajaleht Talouselämä vahendab uudist, mille järgi olevat Madeira võimud jätnud teatamata viimaste aastate jooksul võetud võlakohustustest, mis küündivat kokku miljardi euro ligi. Uudis kasvatab Portugali eelarve puudujääki tubli 0,5%.

Madeira võlgadega seotud segadusest räägiti juba mõni aeg tagasi, kuid siis peeti summat oluliselt väiksemaks. Portugali keskpanga väitel pole praegu teada, kas sarnaseid "unustamisi" on veel kusagilt oodata.

Teisipäeval selgus, et IMF otsustas Portugalile välja maksta järgmise osa abirahast, kokku umbes neli miljardit eurot. Enne seda teatasid Euroopa Keskpank, IMF ja Euroopa Liidu võimud, et Portugali kärpeprogramm sujub seatud eesmärkide järgi.

EL ja IMF otsustasid kevadel toetada Portugali 78 miljardi euroga, kuid tingimuseks oli karm säästupakett. Riik on abist siiani kätte saanud ligi 20 miljardit eurot.

Hetkel kuum