Silver Lake kaalub Yahoo ostmist

Fredy-Edwin Esse, California 16. september 2011, 11:02

Erakapitalil põhinev investeerimisfirma Silver Lake on kahe asjaga seotud inimese sõnul kaalumas ülevõtmispakkumise tegemist internetifirmale Yahoo! Inc.

Bloombergiga ühendust võtnud inimeste sõnul näeks tehing ette, et Silver Lake müüb maha Yahoo Aasia varad ning proovib parandada põhiäri tegevust või leiab ka sellele ostja. Üks inimene lausus, et Silver Lake'i esindajad on lähenenud teistele firmadele eesmärgiga tekitada huvi Yahoo põhiäri ostmise vastu.

Yahoo nõukogu esimees Roy Bostol lasi möödunud nädalal lahti firma tegevjuhi Carol Bartzi, kelle pingutsed võitlemaks Google'i ja Facebookiga ei kandnud vilja.

Thornburg Investment Managementi analüütiku Di Zhou ja teiste analüütikute hinnangul võib Yahoo olla tõenäoline ülevõtmispakkumise objekt tänu kukkuvale aktsiahinnale ja Aasia varadele, mille hulgas on ka 43% osalus Alibaba Group Holdingis.

Ei Yahoo ega Silver Lake'i esindajad ei nõustunud Bloombergile kommentaare antud teema kohta jagama.

Tehnoblogi AllThingDigital teatas sel nädalal, et suur hulk firmasid on valmistamas ette võimalike pakkumisi Yahoo ülevõtmiseks ja on kontakteerunud firma nõukoguga. Ka Silver Lake oli nende nimekirjas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2011, 11:02
Otsi:

Ava täpsem otsing