Raivo Sormunen • 23. september 2011 kell 11:05

G20 lubab finantssüsteemi rahustama hakata

G20 liitu kuuluvad rahandusministrid ja keskpankurid tulid eile hilisõhtul välja kommünikeega, mille sõnul astub arenenud tööstusmaade ja suuremate arenguriikide ühendus globaalse rahandussüsteemi rahustamiseks kõik vajalikud sammud.

„Me võtame tarvitusele kõik vajalikud tegevused, et säilitada pangandus- ja finantssüsteemisüsteemi nõutav stabiilsus,“ tegi ühendus pärast õhtusööki teatavaks oma avalduse, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

G20 lubas, et oktoobris toimuva kohtumise raames võtavad bloki liikmed kasutusele meetmeid, et tõsta Euroopa Finantsstabiilsuse Fondi (EFSF-i)  paindlikust ja maksimeerida fondi mõju.

Üks USA ametnik ütles pärast G20 kohtumist, et ühendus näitas välja kõrgendatud vajadust EFSF-i suhtes, kuid samas ei arutatud mehhanisme, kuidas fondile võimendust pakkuda või mahtu kasvatada.Tegelikult ei olnud ühendusel eile üldse kavas mingit avaldatust teha, kuid väärtpaberiturgude kiirele langusele oli vaja kuidagi reageerida.Eile kukkusid maailma aktsiaturud viimase kolmeteist kuu madalaimale tasemele.Täna on langus turgudel pidama saadud ja väärtpaberid liiguvad eileõhtuste tasemete juures. Üheks turgude rahustajaks peetakse just G20 avaldust.

Hetkel kuum