Fredy-Edwin Esse • 5. oktoober 2011 kell 21:00

Tallinki aktsial võib tõusuruumi olla 100%

Eile avalikustas septembrikuise statistika Tallink ning taas on näha, et firma võidab üha rohkem turuosa. Vaadates, millises olukorras on laevafirma aktsia, siis seatud hinnasihtide järgi võiks Tallinki aktsia tõusta 100%.

Septembri ilusad numbrid. Tallink Grupp vedas septembris 639 287 reisijat, mis on üle 5% rohkem võrreldes eelmise aasta sama kuuga. Enim tõusis reisijate arv Läti-Rootsi liinil - 24,3%. Ainsana kahanes reisijate arv Soome-Rootsi liinil, kus reisis 0,5% vähem inimesi.

Veetud sõiduautode maht kasvas peaaegu ühe protsendi võrra, 81 920 sõidukini. Vedude maht kukkus Soome-Rootsi (-7,3%) ning Eesti-Rootsi (-3,0%) liinidel ja taaskord oli suurim tõus (13%) Läti-Rootsi liinil.

Kaubaveo maht vähenes ligi kaks protsenti, 24 232 ühikuni. Selle tingis peamiselt fakt, et Tallink enam Soome-Saksamaa liinil ei opereeri. Kaubavedude maht kasvas võrdselt enim Eesti-Soome ja Läti-Rootsi (16,8%) liinil. Ainsana kahanes kaubavedude maht Soome-Rootsi liinil, 1,4%.

109% tõusu. Seega jätkuvalt võidab Tallink turuosa Läänemerel ja on nii LHV kui ka Swedbanki aktsiaanalüüsi meeskondade üks lemmikaktsiaid. Mõlemad pangad soovitavad oma klientidel laevafirma aktsiaid osta.

LHV praegune hinnasiht on pandud 1,05-1,15 euro juurde, mis määrati juba kevadel. Praegu on Tallinki aktsia hind kukkunud 56 sendini, mis 1,15eurose hinna täitumisel tähendaks lausa 109% tõusu. Swedbank on enda poolt aktsia hinnasihiks määranud täpselt euro. Eile Rahvusringhäälinguga vestelnud Balti aktsiate vahenduse üksuse juht Andres Suimets ütles, et Euroopa probleemid on peamiselt põhjustanud Tallinna börsi langus ja ettevõtete tulemused pole üldse halvad olnud.

Pole uudis, et aktsiad Tallinnas on kukkunud kuni 60%. Kehva maailmamajanduse väljavaate tõttu langevad need ilmselt veelgi, kuigi otsaga juba 2009. aastasse langenud aktsiad on ostmiseks juba praegu päris odavad.

Hetkel kuum