Finnair ja Rautaruukki andsid kasumihoiatuse

Jussi Hieta aka Somm Tallinnast 07. oktoober 2011, 17:05

Soome rahvuslik lennukompanii Finnair andis kasumihoiatuse, sest nõudlus Euroopast Aasiasse viivate lendude järele on vähenenud.

Finnair ütles kasumihoiatusteates, et esialgsetel andmetel on eriti ärireiside broneeringuid ja just Soomes olnud oodatust selgelt vähem ning vaevalt maailmamajanduse ebastabiilsus neid aasta lõpu poolegi juurde toob.

Finnairi väitel peaks firma kõigest hoolimata III kvartalis kasumisse jääma, kuid IV kvartal tulevat oodatust nõrgem. Seetõttu jäävat lennufirma teises poolaastas kahjumisse.

Kasumihoiatuse andis ka terasetootja Rautaruukki, sest ootab tänavu vaid 15-20% käibekasvu võrreldes varem prognoositud 25%. Kasumlikkus aga paranevat võrreldes mullusega.

"Euroopa võlakriisi tekitatud üldise ebakindluse tõttu on aastalõpu prognoosid nõrgenenud. Tehasetarned, mille osa on üle poole terasesektori tarnetest, on olnud oodatust kehvemad," teatab Rautaruukki.

***

Helsingi börsi suurim langeja oli kaevandusfirma Talvivaara, kes teatas, et tegevjuht lahkub ning siirdub juhatuse esimeheks. Samuti teatas firma niklitoodangu prognoosi kärpimisest neljandiku võrra, lisades, et firma keskendub tulevikus kasumlikkuse parandamisele.

OMX Helsinki üldindeks oli kell 16.41 samal tasemel kui neljapäeva lõpetusindeks. Nokia aktsia oli 2,03% tõusus.

Helsingi börsi suuremad tõusjad ja langejad kella 16.41 seisuga olid:

Tõusjad: Cramo 3,63%, Saga Furs 2,77, Kesko B 2,63, Pöyry 2,58, Kesko A 2,51%.
Langejad: Teleste -5,09%, Rautaruukki -7,06, Nurminen Logistics -7,34, Neo Industrial -8,44, Talvivaara -21,84%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    07. October 2011, 17:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing