Indrek Kald • 12. oktoober 2011 kell 7:19

SEB jätkab ühisautomaatide projektiga

SEB otsustas jätkata pankadevahelise sularahaautomaatide võrgustiku loomise projektiga. Samas Swedbank teatas hiljuti, et nemad sellega ei liitu.

SEB teatel tegid pakkumise Baltimaade ühise sularahaautomaatide võrgustiku loomiseks maailma parimate sekka kuuluvad teenusepakkujad. "See annab kindluse, et teenuse kvaliteet on ka ühisvõrgu korral kõrgel tasemel – seda nii automaatide seisukorra, kui ka turvalisuse osas," ütles SEB jaepanganduse juht Eerika Vaikmäe-Koit.

SEB klientidele hakkab sularaha väljavõtmine olema tema sõnul tasuta teenus ka ühise sularahaautomaatide võrgu realiseerumisel. Meie klientidele säilib teenus senistel tingimustel, samas kui kodupanga automaatide hulk kasvab hüppeliselt, märkis ta.

Ühisvõrgu loomine tekitab Vaikmäe-Koidu ütlusel uudse turuolukorra, kuna jõuvahekorrad sularahaautomaatide turul võrdsustuvad ning ükski pank enam selles vallas ei domineeri. "See suurendab konkurentsi pangandusturul, kuna pangad peavad klientidele hakkama pakkuma sisulisemaid eeliseid, mis ulatuvad kaugemale sularaha teenusest," kinnitas ta.

Hetkel kuum