SEB jätkab ühisautomaatide projektiga

Indrek Kald 12. oktoober 2011, 10:19

SEB otsustas jätkata pankadevahelise sularahaautomaatide võrgustiku loomise projektiga. Samas Swedbank teatas hiljuti, et nemad sellega ei liitu.

SEB teatel tegid pakkumise Baltimaade ühise sularahaautomaatide võrgustiku loomiseks maailma parimate sekka kuuluvad teenusepakkujad. "See annab kindluse, et teenuse kvaliteet on ka ühisvõrgu korral kõrgel tasemel – seda nii automaatide seisukorra, kui ka turvalisuse osas," ütles SEB jaepanganduse juht Eerika Vaikmäe-Koit.

SEB klientidele hakkab sularaha väljavõtmine olema tema sõnul tasuta teenus ka ühise sularahaautomaatide võrgu realiseerumisel. Meie klientidele säilib teenus senistel tingimustel, samas kui kodupanga automaatide hulk kasvab hüppeliselt, märkis ta.

Ühisvõrgu loomine tekitab Vaikmäe-Koidu ütlusel uudse turuolukorra, kuna jõuvahekorrad sularahaautomaatide turul võrdsustuvad ning ükski pank enam selles vallas ei domineeri. "See suurendab konkurentsi pangandusturul, kuna pangad peavad klientidele hakkama pakkuma sisulisemaid eeliseid, mis ulatuvad kaugemale sularaha teenusest," kinnitas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. October 2011, 10:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing