Incap kaalub tegevuse lisamist Eestisse

Birjo Must 18. november 2011, 12:30

Helsingis asuv elektroonikafirma Incap alustab läbirääkimisi Soome ametiühingutega, et kärpida tegevust kodumaal ja tuua see üle  tütarettevõtetesse, kaasa arvatud Eestisse, kirjutab news2biz Estonia.  

Eestis asub Incapil tehas Kuressaares ja kontor Tallinnas. Vastavalt börsiteatele plaanib ettevõte vähendada kõikides Soome üksustes kontoritöötajate arvu 15 kuni 37 inimese võrra. 

„Läbirääkimised alles algavad ja seetõttu ei saa me prognoosida nende lõpptulemust,“ ütles Incapi juht Sami Mykkänen. „Siiski kaalume mõnede funktsioonide üleviimist oma Tallinna kontorisse.“ Tema sõnul võtavad läbirääkimised aega 7-8 nädalat.

Samal ajal peab Incap ametiühingutega läbirääkimisi Helsingi tehase osalise või täieliku sulgemise üle. Hetkel pakub tehas tööd 61 inimesele.

Mükkänen ütles news2bizile, et ettevõte kaalub mitmeid võimalusi, kaasa arvatud osalise või täieliku tegevuse üle viimist teistesse tehastesse, mis asuvad Kuressaares, Vaasas Soomes ja Tamkuris Indias.

2011. aasta esimesel 9 kuul ulatus Incapi käive 52 miljoni euroni, mis on 21% enam võrreldes möödunud aasta sama perioodiga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. November 2011, 12:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing