Kadri Jakobson • 22. november 2011 kell 21:00

Rahvaliit ja rohelised jätsid aastaaruande esitamata

Komisjon tegi kirja Harju maakohtu registriosakonnale, kus märkis, et nendel erakondadel on aruanded esitamata, kuigi esitamise tähtajast on möödunud juba üle nelja kuu. Komisjon pöördus selgituste saamiseks mõlema erakonna juhatuse liikmete poole, kuid vastustest ilmnes juhatuste tahtmatus asjaga tegeleda, märgiti kirjas.

Komisjoni nõunik Zoja Masso ütles, et ega Rahvaliit ja rohelised polegi mingeid selgitusi esitamata aruannete pärast andnud. "Ilmselt valitseb seal segadus ja võib-olla pole ka vastutusevõtjat, sest aasta aruandele alla kirjutamine eeldab vastutuse võtmist."

Rahvaliidu esimees Margo Miljand ütles, et erakonna aruanne on ammu valmis ja kinnitati juba kevadel toimunud Rahvaliidu kongressil. Miks siis ikkagi esitatud pole? "Seal oli segadus mõne allkirjaga, ütleme nii, et tehnilised probleemid," ütles Miljand. Ta lubas, et lähinädalatel saab aastaaruanne esitatud.

Roheliste erakonnast polnudki võimalik teada saada, mis seis esitamata aruandega on. Erakonna koduleht on kinni, endised eestkõnelejad aruande teemal sõna võtta ei taha.

"Mina pole roheliste kontekstis enam keegi," ütleb Marek Standberg, erakonna asutaja ja eestkõneleja, nagu ta nimetab end oma blogis. "26. novembril on erakonna üldkogu, siis saavad inimesed valitud ja hakkavad kõnelema," ütleb Valdur Lahtvee, samuti üks roheliste kauaaegseid juhtfiguure. "Ei-ei, mina pole enam erakonna liigegi ja juhatuses samuti mitte, ma pole üldse kursis selle aastaaruande teemaga," ütles Toomas Trapido, kes äriregistri andmeil on endiselt roheliste erakonna juhatuse liige.

Hetkel kuum