Üks küsimus

ÄP 24. november 2011, 00:00

Oleme kinkinud kinkekaarte erinevatel juhtudel, näiteks kui mõni meeskond oma osakonna eesmärgid saavutanud. Kingime neid, sest kinkekaart on preemia ja hea viis töötajaid tubli töö eest tunnustada. Valikus on olnud Piletilevi ja raamatupoodide kinkekaarte.

Sünnipäevadeks ja jõuludeks me kinkekaarte pole kinkinud. Siiski oleme aeg-ajalt heade töötulemuste või mingite eriliste saavutuste eest oma töötajatele Elioni tehnikapoodide kinkekaarte jaganud. Elioni poodidest on kinkekaardi saaja võinud valida omale meelepärast kaupa.

Kingituste saamine ja kingituste tegemine on Saku Õlletehases üsna täpselt reglementeeritud. Näiteks tööga seotud ärikingitusi, mille väärtus ületab 50 euro piiri, loetakse ettevõtte omandiks. Teatud aja tagant loositakse registreeritud kingitused välja kõigi Saku töötajate vahel. Nii on loositud kingituste hulgas olnud ka kinkekaarte. Seega oleme töötajatele kinkekaarte justkui kinkinud.

Oma initsiatiivil Saku Õlletehas kinkekaarte töötajatele kinkimise eesmärgil soetanud ei ole. Kingitused olenevad sündmusest. Tähtsatel riiklikel pühadel ja tähtpäevadel kingime kõigile töötajatele oma tooteid. Tööjuubeli puhul antakse töötajatele hinnaline Saku Õlletehase meene ja rahaline preemia, millega tänatakse töötajat pühendumise eest.

Üldjuhul me töötajatele kinkekaarte ei jaga. Oleme seda võimalust kasutanud ainult vahel harva tänamaks mõnda töötajat väga tubli tööpanuse või -saavutuse eest. Nendel harvadel kordadel on tegemist olnud spaakaartidega.

Aastaid tagasi käis Kalevi kommivabriku aasta parimate töötajate tiitliga kaasas kaubamaja kinkekaart, kuid loobusime sellest. Kinkekaart on nagu raha - selle kingiks saamine on tore, kuid selle omamine ununeb pärast kasutamist kiiresti. Seetõttu otsustasime asendada kinkekaardid hea vaimse ja füüsilise tervise voucher'itega. Neid saavad Kalevi parimad töötajad kingituseks siiani. Nii saab inimene ise otsustada, kas ta soovib konkreetse summa piires turgutada oma keha või vaimu, st minna spaasse, spordiklubisse või osaleda mõnel koolitusel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing