Anu Jõgi • 8. jaanuar 2012 kell 5:55

Riigiprokuratuur kahtlustab mõjuvõimuga kauplemist 

Kahtlustuse kohaselt kasutasid kaks Keskerakonda kuuluvat riigikogu liiget ebaseaduslikult ära oma ametikohast tulenevat mõjuvõimu, mõjutades Sihtasutuse Tallinn 2011 otsuseid huvitatud osapoolele soodsas suunas, teatas riigiprokuratuur.

Vastutasuks oma ametikohast tuleneva mõjuvõimu ebaseadusliku ärakasutamise eest küsiti ja saadi rahalist toetust Eesti Keskerakonnale.

Reedel tegid kaitsepolitseiameti töötajad läbiotsimisi muu hulgas Keskerakonna peakontori ja SA Tallinn 2011 ruumides. Kriminaalmenetlust alustati mõnda aega tagasi. Menetlust juhib riigiprokuratuur ja viib läbi kaitsepolitseiamet.

Riigiprokuratuur kavatseb riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme Priit Toobali ja Ester Tuiksoo järgmisel nädalal kuriteos kahtlustatavana üle kuulata, kirjutab ERR Uudised.

Riigiprokuratuuri pressiesindaja Kadri Tammai ütles ERRi uudisteportaalile, et on väga kahetsusväärne, et Keskerakond on valinud ebaseadusliku tee ning asunud avaldama menetlusandmeid, mille avaldamiseks neil seadusest tulenevalt õigust ei ole.

Ta märkis, et Keskerakond on oma pressiteates viidanud kahele Keskerakonna fraktsiooni kuuluvale Riigikogu liikmele. "Prokuratuur ei pea soliidseks, et enne kahtlustatavate ülekuulamist nende isikuandmed ajakirjanduses avaldatakse, kuid kuna erakond on valinud just sellise tee, oleme sunnitud kinnitama, et kahtlustatavana on järgmise nädala algus kavas üle kuulata Priit Toobal ja Ester Tuiksoo."

Keskerakonna liige Priit Toobal teatas, et otsuse juhtumi kohta peab langetama kohus, kui asi üldse sinnamaale jõuab. „Prokuratuuri sammudest lähtuvalt ma küll oma edasisi samme riigikogu liikmeslisuse osas ei planeeri. Enne kohtuotsust pole tagasiastumisest põhjust rääkida.“

„Lisaks pean märkima, et väide, nagu esitanuks Keskerakond pressiteates väärinformatsiooni, on prokuratuuri järjekordne vale,“ teatab Toobal erakonna pressiteate vahendusel. „Juhul kui prokuratuur ei taha tekitada rohkem küsimusi kui vastuseid, siis käigu oma andmed välja.“

Hetkel kuum