Euroopa Komisjon toob täna vastu võetud esimeses iga-aastases häiremehhanismi aruandes välja 12 ELi liikmesriiki, kus võib esineda kahjulikku makromajanduslikku tasakaalustamatust, Eesti nende hulka ei kuulu.
Kümnest makromajanduslikust näitajast (näiteks konkurentsivõime vähenemine, suur võlakoormus, kinnisvaramull) koosneva tulemustabeli alusel on häiremehhanismi aruandes kindlaks tehtud need liikmesriigid, kelle makromajanduslikku olukorda on vaja põhjalikumalt analüüsida. Nendeks on: Belgia, Bulgaaria, Küpros, Soome, Prantsusmaa, Itaalia, Ungari, Sloveenia, Hispaania, Rootsi ja Ühendkuningriik.
Häiremehhanismi aruandes ei hinnata riike, kes saavad või on hiljuti saanud toetust finantsabi programmist, sest nende suhtes juba kohaldatakse tugevdatud majandusjärelevalvet (Kreeka, Iirimaa, Portugal ja Rumeenia).
Makromajandusliku tasakaalustamatuse menetlus on osa majanduse juhtimist käsitlevast nn kuuikpaketist, mis jõustus 13. detsembril 2011eesmärgiga tugevdada järelevalvet eelarve üle ja makromajanduslikku järelevalvet ELis ja euroalal.
Makromajandusliku tasakaalustamatuse menetluse ennetav osa annab Euroopa Komisjonile ja Euroopa Liidu Nõukogule võimaluse võtta vastu soovitusi varajases staadiumis, enne kui ebasoodne olukord edasi areneb. Tõsisematel juhtudel võib sellele järgneda ülemäärase tasakaalustamatuse menetlus, mille raames tuleb asjaomasel liikmesriigil esitada tegevuskava tasakaalustamatuse korrigeerimiseks. Nende riikide suhtes kohaldatakse ka tugevdatud järelevalvet. Vajaduse korral saab euroala liikmesriikide suhtes kohaldada rahalisi karistusi.
Autor: 1706-aripaev
Seotud lood
Augusti lõpus hakkas Saue vallas Laagris tööle rahvusvahelise toiduainetööstuse Solina uus 15 000 ruutmeetrine moodne tootmiskompleks. Selleks, et tehase logistika oleks sujuv, kiire ning turvaline, tegi Forus koostöös ettevõttega GoSwift nutika turvalahenduse. Lisaks hoolitseb Forus kogu territooriumi turvalisuse ja nõrkvoolusüsteemide hoolduse eest.
Enimloetud
4
Lembit Lump: ei tohiks keegi kuri olla
5
Omanik kaebas Viimsi valla kohtusse
Viimased uudised
Kuidas juhtida bürood, kus ei ole inimesi?
Hetkel kuum
Ennustab riigivõlakirjadele vähest kauplemist
Omanik kaebas Viimsi valla kohtusse
Tagasi Äripäeva esilehele