Silvia Kruusmaa • 20. märts 2012 kell 8:51

Seppik lahkub Keskerakonnast

Staažikas keskerakondlane Ain Seppik on otsustanud Keskerakonnast lahkuda ning ei kavatse ühegi teise parteiga liituda, kirjutab Postimees.ee.

"Lähen ära ja ega siin pikka põhjendust ei olegi vaja," sõnas endine siseminister ja riigikogulane Ain Seppik. Tema taandumise põhjuste leidmiseks soovitas ta kuulata Edgar Savisaare kahte viimast kõnet. "Eile (erakonna juhatuses – toim.) pidas ta jälle kõne, kus ta ütles, et teil ei ole mõtet siin olla ja tema võim on üle kõige ning ta ei kavatse mitte mingeid järeleandmisi mitte üheski kohas teha," rääkis poliitik. "Ma loen, et selliste avalduste puhul on täiesti m õ t t e t u oma aega raisata Edgar Savisaare kiitmisele," lisas Seppik.

Eile kogunenud Keskerakonna juhatus otsustas toetada aukohtu otsust arvata erakonnast välja riigikogu liige Kalle Laanet. Keskerakonna aukohus leidis, et Kalle Laanet on kahjustanud erakonna mainet ning tuleks erakonnast välja arvata. Laaneti välja arvamise poolt hääletas 9 juhatuse liiget, välja arvamise vastu 5 juhatuse liiget ning erapooletuks jäi 2 liiget. Keskerakonna juhatus otsustas Rainer Vakrat noomitusega karistada.

Hetkel kuum