Indrek Kald • 26. märts 2012 kell 5:59

Savisaar: jaanuarist bussisõit tasuta

Tuleva aasta jaanuaris minnakse Tallinnas üle tasuta ühistranspordile, selleks on meil täielik mandaat olemas, kommenteeris linnapea Edgar Savisaar rahvaküsitlusel ideele antud 75,5%st toetust.

"Kui räägitakse, et Tallinnas on ca 100 000 ühistransporti igapäevaselt kasutavat inimest, siis võib öelda, et 2/3 nendest on tasuta sõidu poolt," märkis ta. Eelmisel nädalal korraldatud küsitluses osales 68 059 inimest.

"Tallinlased on valmis teistmoodi mõtlema. Tallinn on innovaatiline linn. Selle sammuga ka esimene pealinn, kus tahetakse niisugust asja sellises mastaabis ellu viia," lisas Savisaar.

Linnapea sõnul oli küsitlus igati legitiimne ja linnavalitsus võtab rahva tahte täitmiseks.

Savisaar märkis, et küsitlus oli neli korda odavam kui üleriigiline teavituskampaania "Euro hinda ei tõsta". "Kui meile on ette heidetud, et rahvaküsitluste tegemine on kallis, siis valitsus Euroopa stabiilsusfondiga liitudes ei suhelnud inimestega ja vaadake, kui kalliks see meile maksma läks". "Meie suhtleme rahvaga ja inimesteni jõudmine ongi kallis," märkis ta.

Järgmisi samme tutvustades märkis Savisaar, et juunis korraldatakse Eesti roheliste liikumiste ja organisatsioonide kokkutulek "Linna õhk teeb vabaks, linna õhk läheb puhtamaks".

Juulis on kavas ühendada kaks ühistranspordi firmat, Tallinna Autobussikoondis ja Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondis, mis peaks suurendama ühistranspordi efektiivsust ning vähendama ka juhtimiskulusid.

Septembris viiakse linnavolikogusse otsuse eelnõu tasuta ühistranspordile üleminekust, millega kaasnevad kõik vajalikud seletuskirjad, kalkulatsioonid, eelarved ja võimalikud tähtajad.

Oktoobris on kavas korraldada ülemaailmne tasuta ühistransporti kasutavate linnade esindajate kokkutulek ja novembris algavad läbirääkimised teiste Eesti omavalitsustega osalemiseks tasuta ühistranspordi süsteemis.

Hetkel kuum