Sirje Rank • 24. mai 2012 kell 10:05

Euroala majandusaktiivsus languses

Euroala ostujuhtide indeks langes mais oodatust enam, lisades uusi süngeid toone pärast seda, kui euroala valitsusjuhtide mitteametlik tippkohtumine ei toonud üksmeelt majanduskasvu ergutavates meetmetes.

Esialgsel hinnangul alanes euroala ostujuhtide indeks mais 45,9 punktile aprilli 46,7 punktilt, teatas Markit Economics. See oli neljas kuu langust ning madalaim näit 2009. a juunist, mil euroala majandus oli viimati languses.

Indeksi aluseks on nii töötleva tööstuse kui teenindussektori ostujuhtide küsitlus. Näita alla 50 punkti taset viitab majandusaktiivsuse langusele kuude lõikes.

„Esialgne ostujuhtide indeksi number mai kohta on hirmus ning selgeks hoiatuseks, et euroala SKP teises kvartalis peaaegu kindlasti kahaneb,“ kommenteeris agentuurile Bloomberg ING Groep NV ökonomist Martin van Vliet. „Meie baasstsenaarium näeb jätkuvalt ette majanduskasvu aeglast taastumist aasta teisel poolel, kuid võlakriisi uus ägenemine ning eelarvekärbete mõjud suurendavad riski, et langus tuleb pikem.“

Hetkel kuum