Rainer Saad • 15. august 2012 kell 6:23

Päev börsil: Aasias said pullid puhkust

Aasia börsid kauplevad täna madalamal, kuna investorite ootus keskpankade stiimuli järele globaalse majanduse toetamise nimel on hakanud hajuma.

Hongkongi Hang Sengi indeks langes 1,3%, Shanghai Composite Index 0,8%, Jaapani Nikkei 0,7%, Austraalia börs 0,4%. FTSE CNBC Asia 100 Index, mis mõõdab erinevaid Aasia börse, on 0,9% all. Lõuna-Korea börs oli täna riikliku püha tõttu suletud.

Pankade aktsiad sattusid müügisurve alla. Sumitomo Mitsui Financial Group langes kaks protsenti, Mitsubishi UFJ Financial Group langes 1,1%, Mizuho Financial Group langes 1,6%.

Viimastel nädalatel on kasvanud lootused keskpankade stiimuli järele ning see on tõstnud aktsiaturge üle kogu maailma. USA börsid lõpetasid eile madalamal Financial Timesi uudise peale, et Kreeka üritab pikendada oma kokkuhoiuprogrammi. Paremad kui oodatud jaemüüginumbrid ei andnud USA börsidele tõuget, kuna see vähendas lootuseid kolmanda võlakirjade ostmise programmi järele.

Euroopa suuremaid börse ootab täna madalam avanemine pärast eilseid oodatust paremaid majanduskasvu andmeid Prantsusmaa ja Saksamaa poolt.

Londoni börs avaneb 32 punkti madalamal, Prantsusmaa börs 15 punkti madalamal ning Saksamaa börs 30 punkti madalamal.

Täna teatavad enda teise kvartali tulemused Tallink, Carlsberg ja Balfour Berry.

Hetkel kuum