Kristi Malmberg • 15. oktoober 2012 kell 8:50

Santa Maria uus pakkeliin kahekordistab tootmisvõimsusi

Maitseainetootja Santa Maria AB avab Saue tehases täna uue klaaspurkide pakkeliini, millesse investeeriti 500 000 eurot.

 Uuenenud kujundusega klaaspurgid on Baltimaade ja Venemaa kauplustes saadaval juba käesoleva aasta algusest, kuid suureneva nõudluse rahuldamiseks vahetab tootja Saue tehases pakkeliini võimsama vastu välja, teatas ettevõte.

AS Santa Maria juhatuse esimees Tiit Nuudi sõnul on investeeringu suurus 500 tuhat eurot. „Uue seadme paigaldusega suurenes meie klaaspakendite tootmisvõimsus enam kui kaks korda,“ ütles Nuudi. Ta lisas, et tänu uuele pakkeliinile saab tehas valmistada rohkem eri suuruse ja kujuga tooteid.

Tiit Nuudi märkis, et uue pakkeliini tootmismahud kasvavad järk-järgult. Müügi arendamiseks Baltimaades ja Venemaal on ettevõttele abiks olnud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, kellega koostöös on tehtud eksporditurunduse projektid.

Sauel asuvas tehases töötab ligi 150 inimest ja kogu ettevõttes kokku üle 1200 inimese. Kui 2011. aastal oli Paulig Grupi ettevõtete kogukäive 870 miljonit eurot, siis maitseainete ja maailmaköögi divisjoni müügitulu oli 430 miljoni eurot. Eestis tegutseva AS Santa Maria käive kasvas võrreldes eelmise aastaga 23,3 protsenti ulatudes 25,5 miljoni euroni.

 

Hetkel kuum