Katariina Krjutškova • 17. oktoober 2012 kell 10:57

Norman Aas Ansipi Tartu ajast: tegemist nii vanade tegudega

Äripäev kirjutas möödunud nädalal endise Tartu linnapea Andrus Ansipi ajal tehtud kahtlastest kinnisvaratehingutest, prokuratuur ei leidnud artiklite põhjal kriminaalmenetluse algatamiseks piisavalt alust. 

„Saan aru, et käesoleval juhul räägime tegudest, mis pandi toime 1999. aastal. Äripäeva artiklitest ei ilmne konkreetseid tunnuseid kuriteo toimepanemise kohta. Samuti on tegemist nii vanade tegudega, et kriminaalmenetluse alustamine oleks võimatu,” kommenteeris peaprokurör Norman Aas.

Aas lisas enda vastuses, et vastavalt karistusseadustikule aegub kuritegu kümne aasta jooksul esimese astme kuriteo ja viie aasta jooksul teise astme kuriteo toimepanemisest.

Äripäev kirjutas möödunud reedel, et 1999. aastal ostis Ansipi juhitavalt linnavalitsuselt Sõpruse poe kinnistu advokaat Helmut Pikmets, kes esindas reformierakondlase Neinar Seli ärihuvisid. Kinnistu eest maksis tagatisraha Panama offshore-ettevõtte pangakontolt, mis on siiani aktiivne. Samuti teenis kinnistu ostuks laenu andnud tundmatu intressidelt üle 2 miljoni krooni.

Ansipi sõnul pole tal lisaks deklareeritule rohkem ärihuvisid. Seli ja advokaat Pikemets pole siiani soostunud selgitama, kelle raha esindas Panama ettevõte. 

Aas lisas, et varem on prokuratuur offshore-firmade omanike väljaselgitamisega tegelenud mitmes kriminaalasjas.

 

 

Hetkel kuum