2. november 2012 kell 11:28

RBS näitas hiigelkahjumit

Suurbritannia suurim riiklik kommertspank Royal Bank of Scotland kukkus kolmandas kvartalis kahjumisse ning pani kõrvale 400 miljonit naela kompenseerimaks klientidele valesti müüdud laenukindlustuste pärast.

Panga puhaskahjum küündis 1,38 miljardi naelani (1,7 mld eurot). Aasta tagasi oli RBS veel 1,23 miljardi naelases kasumis, vahendab Bloomberg. Analüütikud ootasid kahjumiks keskmiselt 276 miljonit naela.

"Erakorralisi väljakutseid, mis on RBSi ees seisnud pärast finantskriisi, oleme suutnud edukalt lahendada," ütles firma tegevjuht Stephen Hester. "Majanduslikud surved pärsivad klientide aktiivsust ning pankadel on seetõttu raske hoida varasemaid tasemeid."

Täna teatatud provisjoniga on RBS nüüdseks kõrvale pannud 1,7 miljardit naela pärast seda, kui finantsjärelevalve käskis pangal kompenseerida klientide kulud, keda sunniti ostma või kes ei teadnud, et nad olid ostnud kindlustust enda eluaseme-, krediitkaardi- ja teistele laenudele.

Panga tegevuskasum, mis ei arvesta raamatupidamisest tulenevaid kulusid, kasvas möödunud aasta 2 miljoni naela pealt 1,05 miljardi naelani. See ületas analüütikute 714 miljoni naelast prognoosi.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum