Raivo Sormunen • 14. november 2012 kell 10:02

LHV küsib jälle raha juurde

Jaanipäeva paiku investoritelt oma tegevuse laienemiseks 6,5 miljonit eurot saanud LHV Group on investoritelt taas raha juurde küsimas. Järgmisel nädalal arutab kohalikule kapitalile kuuluva panga nõukogu uute miljonite eurode kaasamist.

LHV Panga juhatuse esimees Erki Kilu kinnitas, et järgmisel nädalal toimuva aktsionäride üldkoosoleku üheks punktiks on allutatud vahetusvõlakirjade emiteerimine kogumahus 4,5 miljonit eurot perioodiga kaheksa aastat.

„Tegemist on vahetusvõlakirjadega, mis tähendab, et need sisaldavad investorite jaoks võimalust võlakirjad aktsiateks vahetada. Täpsed võlakirjade tingimused kinnitatakse siiski alles aktsionäride üldkoosolekul,“ täpsustas Kilu.

Äripäevale teadaolevalt kavatasetakse võlakirjade pealt hakata invesrtoritele maksma 7 protsendist aastaintressi.

Kilu sõnul on võlakirjad suunatud olemasolevatele ja mõnele uuele investorile ja on vajalik selleks, et ärimahte kasvatada.

2011. aasta esimese kuuga kasvas LHV Panga bilansimaht ja hoiuste maht 29%, vastavalt 295 miljoni ja 270 miljoni euroni. Panga laenu- ja võlakirjaportfell on üheksa kuuga kasvanud vastavalt 33% ja 53% (89 ja 116 miljoni euroni).

Ärimahtude kasvust tulenevalt peab Kilu sõnul LHV Group lisakapitali kaasama veel vähemalt igal järgmisel kolmel aastal.

Juunis emiteeris LHV Group aktsiaid koguväärtuses 8,6 miljonit eurot. Sellest 6 miljonit eurot liikus edasi LHV Pank ja 0,5 miljonit eurot LHV Varahaldusse. LHV Group`i kapitali tõstmisest järele jäänud 2,1 miljonit eurot jäi valdusfirma kontodele reservi võimalike investeeringute teostamiseks.

LHV Groupi üks eesmärke on emiteerida oma aktsiad 2015. aasta teisel poolel Tallinna börsil. Suvel toimunud suunatud aktsiaemissiooni käigus märkis panganduskontsern, et loodab oma turuväärtuse kasvatada kolme aasta pärast 200 miljoni euroni. Toona hinnati pangagrupi väärtuseks 45-55 miljonit eurot.

 

Hetkel kuum